Help!Pomocy!

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raquel
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2006 19:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Help!Pomocy!

Post autor: Raquel »

1.Mam problem...nie wiem czy bojownik może być z w jednym akwarium z molinezjami black molly,gupikami pawie oczko i mieczykami hellera...?
2.Jakiej wielkości akwarium jest najlepsze dla tych rybek?
3.Ostatnio rozmnożyły mi się gupiki,ale zmarły bo były oddzielnie w słoju od ogórków.Potomstwo przyszło nie zapowiedzianie i nie byłam przygotowana!
Dlatego wsadziłam je do słoika przeżyły tylko 2 maluchy chyba molinezja je skonsumowała...tylko nie wiem jak mi sie zdarzy że znów sie narodzą
to co ja mam zrobić???
Myśle że na tym forum zna odpowiedz na moje pytania ;-)Bo są dla
nie których banalne...ale akwarium mam od 3 miesięcy więc nie wiem;-)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ad1.
Bojownik może być z tymi rybkami, ale lepiej bym go tam nie umieszczał bo pochodzi z innego biotopu i ma nieco inne potrzeby względem parametrów wody (lubi wode miekka i lekko kwasną a molinezje itp. lubią twardą i zasadową)

Ad2.
Dla Twoich ryb powinno mieć minimum 100 litrów, chociaż mieczyki i molinezje naprawde ładnie wyglądaja dopiero w ok 200 litrach wody

Ad3.
Umieść w akwarium odpowienią ilość roślin przy pow. wody a młode będą miały schronienie i przeżyją. Ewentualnie możesz założyć dla nich małe akwarium (ok 40 litrów) i tam je wychowywać aż bedą na tyle duże by nic im ze strony dorosłych nie groziło
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ