[112L] Roslinne [by Robin] 80% Restartu=Bardziej naturalne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Jak oceniasz moje akwarium za caloksztalt???

Bardzo Ladne
1
3%
Ladne
11
35%
Takie sobie
14
45%
Brzydkie
2
6%
Bardzo brzydkie
3
10%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

[112L] Roslinne [by Robin] 80% Restartu=Bardziej naturalne

Post autor: Robin 88 »

bWitam przedstawiam wam moje akwarium o pojemnosci 112L po "Przemeblowaniu" :

Technika: Grzalka 200 W z termostatem i Pomka membranowa hi-tech 1500 z kamieniem napowietrzajacym.

Filtracja: Fluval 104 (kubel do 100 L) i Hydor R10 2 (wewnetrzny do 200L) mala nadfiltracja ;PP

Oswietlenie:3x18 tyl-(zwykla) daylite,srodek-sylvania gro-lux,przod-JBL solar natur 9000K

Flora: Walisneira Gigantus,moczarka argentynska,anubias,mech jawajski (nie uzywam jak narazie nawozenia)

Obsada: 1xotosek
2xkosiarka
2xbocja kubotai
2xczukaczan chinski
4xkirysek spizowy
4xkrewetka amano
4xbojownik(2xsamiec2xsamica)
4xmieczyk(+5mlodych)
4xzmienniak(+4mlodych)
5xgupik(2xsamiec3xsamica)(+2mlodych)

Co do bojownikow to nie jest tak tragicznie jak myslalem obydwa samce sie plywaja po calym akwarium i nie urzadzaja zacietych walk po prostu sie przeganiaja czasami tak samo jak samce mieczyka.

Zamierzam zredukowac ilosc zyworodek o polowe i dokupic z 4-6 pielegniczki ramireza,i z 2-3 samice bojwnika,i oddac 2 czukaczany,co jeszcze wedlug was powinienem zmienic i co ewentualnie dokupic lub zmienic,dzieki za wszelkie opinie ))))

Oto fotki mojego akwarium(sory za lipna jakosc zdjec) :

http://img236.imageshack.us/img236/2055/srodekeh6.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/2660/lewagl1.jpg
http://img456.imageshack.us/img456/2161/prawadi3.jpg
http://img62.imageshack.us/img62/5237/srodek1uq1.jpg
http://img507.imageshack.us/img507/371/ ... wy1yw0.jpg
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007 23:40 przez Robin 88, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Jak dla mnie akwarium dobrze zorganizowane, tylko coś mało roślin. Z ryb wydał bym to co proponujesz, a dodał bym może do 1 otoska kilka otosków. Tak jest nawet dobrze. Tylko przy zmianie obsady pamiętaj, żeby nie było przerybienia. A fotki są nawet ładnie wykonane.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2006 1:17 przez Matrix, łącznie zmieniany 1 raz.
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Re: [112L] Moje ogolne [by Robin] ;D

Post autor: AMNESIAC »

Robin 88 pisze:Zamierzam zredukowac ilosc zyworodek o polowe i dokupic z 4-6 pielegniczki ramireza,i z 2-3 samice bojwnika,i oddac 2 czukaczany
Pielęgniczki to też pielęgnice i jeśli będzie ich aż tyle, to tylko do pierwszego tarła :twisted: Albo kup odrazu dobraną parę albo te 4-6 szt, poczekaj aż się dobierze para i resztę oddaj.
Jak dla mnie trochę za dużo tu szczęścia. Poprzestałabym na parze ramirez i 3 otoskach + to co zamierzasz wysiedlić. A i kosiary docelowo też bym wysiedliła do większego akwa.
Akwa świeże, wizualnie nieźle, będzie lepiej jak się valisneria i moczarka rozrosną.
pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A czy kolega Robin wie, że czukuczany Myxocyprinus asiaticus rosną do 65 cm i litraż, jaki należy im zapewnić musi mieć ponad 1200l? Inaczej jest to mordowanie ryb skazanych na karłowacenie.

Zakup nieprzemyślany czy prezent nietrafiony?
Widzę, że chcesz oddać czukuczany. To dobrze, tylko zrób to szybko, szkoda ryb.

W zbiorniku jest za mało roslin, całość wygląda sztucznie. Wiem, że to się zmieni w trakcie starzenia się zbiornika, ale ten pusty tył jest nie ładny.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Zakup nieprzemyślany czy prezent nietrafiony?
Widzę, że chcesz oddać czukuczany. To dobrze, tylko zrób to szybko, szkoda ryb.

W zbiorniku jest za mało roslin, całość wygląda sztucznie. Wiem, że to się zmieni w trakcie starzenia się zbiornika, ale ten pusty tył jest nie ładny.
To byl zakup nieprzemyslany po prosto bardzo mi sie ta rybka spodobala ale to tylko przez jakis czas bo wiadomo ze akwarium mam za male,wiem ze malo roslin dlatego dokupie jakas flore ;) i pozmieniam obsade,niedlugo wstawie nowe fotki :)
Pozdro
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Witam dolaczam kilka fotek aktualizacji mojego zbiornika,po przemianie troche sie zmienilo,otoz dolozylem jedna swietlowke wiecej teraz mam 4x18W,wielki korzen na tyl,oraz kilka roslinek Echinodorus 'Ozelot',tatarak trawiasty (Acorus gramineus),2 mniejsze anubiasy oraz microzorium obsade rowniez sie troche zmienila,obecnie:7xkiryek,5xotosek,5xmieczyk(2samice,3samce+5mlodych),4xskalar,4xplatka+4mlodych,4xbojownik(2xsamiec,2xsamica),4xamano,2xbocja kubotai,2xkosiarka,2xzbrojnik niebieski,2xampularia,1xpanaque maccus L-104,1xRineloricaria fallax,1xgupik

Wiem ze zaraz sie przysadzicie o obsade,bo mam niezla mieszanine biotopow ale widze ze ryby nie choruja sa aktywne sie ladnie prezentuja,ale z drugiej strony troche nie za dobrze to wyglada,skalarow nie oddam sa narazie male,chociaz mam mniej niz te 50 cm wysokosci to widzialem u znajomego jak sie mu co kilkanascie dni tarly w 100L! oczywiscie jak sie im stworzy dobre warunki,bojowniki samce juz sie zaprzyjaznili od czasu do czasu sie preza miedzy soba kto ma lepszy wyglad,i to wszystko bez zadnych walk!,platki to niedlugo wszystkie oddam i tego gupika rowniez,ampularie aktywne tylko noca a za dnia spia,zamierzam jeszcze dokupic kilka amano no i ewentualnie po jednym osobniku kosiarki do grupy,zbrojnika samca bo posiadam 2 samice i bocje do grupy,wydaje mi sie ze za malo roslin co wy na to?i co wy mi radzicie do zmiany obsady lub wystroju?czekam na porady ;-)

Oto fotki(widok ogolny troche mglisto wyszedl ze wzgledu na slaby sprzet,i sie nie bawilem w zadne obrobki):

Tak wygladalo 2 tyg. temu:
Obrazek
A tak dzisiaj:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka fotek mieszkancow:

Zerowanie Amano
Obrazek

Piekny betta splenders
Obrazek

I jego samica
Obrazek

Kirysy
Obrazek

Obrazek

Dwie kosiarki z bocja
Obrazek

Mieczyk
Obrazek

Otoski
Obrazek
Obrazek

Skalary
Obrazek

Obrazek

Panaque maccus L-104
Obrazek

Rineloricaria fallax
Obrazek

Zbrojnik niebieski
Obrazek

Czekam na wasze opinie i samoocene
Pozdro ;-)
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeden centralny korzeń, brak urozmaicenia i wielu kryjówek (przynajmniej tak to widzę), zbiornik za mały na taką obsadę (sam o tym wiesz), więc pomimo dosyć przyjemnego wyglądu na pierwszy rzut oka nie bardzo mi się podoba. Ale to jest tylko moje zdanie - po prostu wolę zbiorniki, które mają więcej różnorodnego urządzenia zbiornika i o wiele mniej ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Akwarium fajne troche z obsada namieszane :lol:
ja tam wole by w akwa bylo malo ryb.Znajomi czesto sie mnie pytaja po co mi te akwarium jak i tak plywaja w nim tylko 2 mieczyki i parka gurami :lol: ja jednak wole jak jest "niedorybienie" jak przerybienie :lol:
W Twoim akwarium nie pasuja mi te zyworodki :? ale to tylko moja opinia i moj gust :lol:
Roślin jest w sam raz a poza tym obecne rosliny niebawem powinny sie rozrosnąc
Tak z ciekawosci zapytam ile dałes za czukuczany i jakiej wielkosci one byly ? :lol: z czystej ciekawosci pytam bo kiedys widzialem okolo 7 cm sztuke za 45 zlotych :shock: wiec stad nasunelo mi sie pytanie czy sie oplacalo dawac Tobie tyle kasy na jedna rybe :lol: mozesz troche obsade pozmieniac i mozna by uwzglednic moze stadko jakis kąsaczowatych ?
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

BARA pisze:Jeden centralny korzeń, brak urozmaicenia i wielu kryjówek (przynajmniej tak to widzę)
To zle widzisz,korzen ma kryjowki i urozmaicenia,dlatego postanowilem zakupic kilka zbrojnikow,akurat na zdjeciach tego nie widac
kiler pisze:Tak z ciekawosci zapytam ile dałes za czukuczany i jakiej wielkosci one byly
Za jednego osobnika placilem 9 euro,zachowalem sie zle poniewarz zobaczylem w sklepie pierwszy raz w zyciu taka rybke tzn. bardzo mi sie spodobala i postanowilem kupic ale tymczasowo,myslalem ze beda sie zachowywac jak kirysy bo przypominaly troche wygladem,a po wpuszczeniu do akwarium wrecz przeciwnie przez caly czas plywaly w jednym miejscu lub bardzo wolno sie poruszaly i po kilkunastu dniach zdechly z powodu wysokiej temperatury ktora musialem podwyzszyc ze wzgledu na ospe,a czukaczany to ryby zimnolubne ale to juz historia :wink:
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Mala aktualizacja i troche zmian:

Oddalem:-Wszystkie 8 platek (4 dorosle+4mlode)
-Samca bojownika
-Gupika
-Ampularie (nieco mi rosliny podcinala)

Przybylo: -Lotos tygrysi "red"
-Echinodorus quadricostatus (zabienica czterozebrowa)
-I jakas niezidentyfikowana przezemnie roslinka fotke zamieszczamnizej
-Bimbrowina

Po prawej czekam na rozrost microzorium dwa liscie rozrodcze zasadzilem na zwirze,nieco roslinki sie rozrosly,wiekszosc tartaka wyciagnalem a reszte posadzilem u gory na korzeniu,musze przyznac ze lotos bardzo ladnie ciagnie,w zaledwie tygodnia czasu wyroslo 8 pieknych lisci,doszla rowniez bimbrowina ktora chodzi o godzine krocej od oswietlenia czyli 12 godzin jako dyfuzor uzylem kostke lipowa.Obsada w dalszym ciagu sie zmienia.No i to by bylo na tyle chyba.Jak zwykle sie nie bawilem w zadne obrobki,zdjecia robione telefonem cybershotem i nawet w miare dobrze wyszly,oto fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wiecie co to za roslinka?
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

ładne masz to akwarium bardzo mi się podoba ale widzę, że skalary wciąż trzymasz.
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Witam !
Postanowilem zrobic estetyczny restart wiec tak ten wielki korzen ktory mialem byl za wielki malo naturalny i nie podobal mi sie i zaprzeproszeniem ........... REGULAMIN!go! :D i postanowilem wlozyc cos bardziej naturalnego,dokupielm rowniez kilka roslin typu anubias,microsorium,bacopa,gymnokoronis,hydrophila,rotala i wyrzucilem polowe nurzancow,doszly rowniez 3 krewetki amano i odeszly 2 kirysy,nad reszta obsada caly czas pracuje,cala praca zajela mi okolo 8 godzin, troche slaba jakosc fotek ale zauwazyc szegoly idzie :wink: ,nie sugerujcie sie tym ze rosliny sa ladne bo polowa zakupiona dopiero ze sklepu i zobaczymy jak sie rozrosna,czekam na wszelkie komentaze,oto fotki :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
michal92
Posty: 96
Rejestracja: 22 paź 2006 11:22
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: michal92 »

Tak na wstępie to anubiasa nie sadzi się w podłożu. Ogólnie akwa dużo lepsze niż przed restartem.
Pozdrawiam
Michał
Akwa 240l:
- 20 neonów innesa
- 5 bystrzyków ozdobnych
- 7 kirysków pstrych
- 5 zbrojników niebieskich
- 6 platek (na wydaniu)
- 2 piskorki
- dużo roślin... :)
45l Afryka:
w styczniu :)
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

michal92 pisze:Tak na wstępie to anubiasa nie sadzi się w podłożu.
niekoniecznie - mozna ale trzeba posadzic go tak aby klacze bylo ponad zwirem
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Cały czas trzymasz skalary w za małym zbiorniku, więc pomimo ładnego wyglądu akwarium niestety nie daję wielu punktów.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ