co przywiezc z USA?gatunki itp...

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
przemek-g
Posty: 22
Rejestracja: 19 lis 2006 0:39
Lokalizacja: Bialystok

co przywiezc z USA?gatunki itp...

Post autor: przemek-g »

hej :D
jestem tu zupelnie nowy wiec grzecznie witam (zwlaszcza mile Panie). Krotko i zwiezle - jestem teraz w USA, za 2 miesiace wracam do kraju i chce powrocic rowniez do mojej pasji jaka jest akwarystyka slodkowodna. Czy warto przy okazji zabrac ze soba jakas "swieza krew" z tego kontynentu do kraju? Jakies gatunki w Polsce rzadko wystepujace, lub obarczone w Polsce wadami genetycznymi, chorobowymi itp? czy to ma sens?
pozdrawiam
przemek-g
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

A może w USA mają inne rozwiązania techniczne w akwarystyce ? :) osobiście rozglądałbym się w tym kierunku, nawieź sprzętu :D - a ryby ? hm a jak z transportem ?
pielengnica
Posty: 35
Rejestracja: 21 sie 2006 12:12
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: pielengnica »

Jak bym miał taką okazje to bym się zastanowił nad jakimiś fajnymi gatunkami pielęgnic takimi których nie ma w Polsce np. ziemiojady poprostu inne gatunki takie żeby były niepowtarzalne, albo możesz nawet poszukać jakieś nowe gatunki glonojadów wybór należy już do ciebie pozdrawiam :)
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Witam. Gdybym był na twoim miejscu:
*Rozejrzałbym się za sprzętem (zakładasz akwarium) czy nie jest tańszy niż w polsce, dla porównania obadaj sklepy internetowe polskie (tego jest pod dostatkiem)
*Jeżeli transport miałbyś dobrze zorganizowany można przywieźć troche ryb np. rzadszych gatunków dla siebie lub do sprzedania.
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Re: co przywiezc z USA?gatunki itp...

Post autor: Manthei »

przemek-g pisze:hej :D
Krotko i zwiezle - jestem teraz w USA, za 2 miesiace wracam do kraju i chce powrocic rowniez do mojej pasji jaka jest akwarystyka slodkowodna. Czy warto przy okazji zabrac ze soba jakas "swieza krew" z tego kontynentu do kraju? Jakies gatunki w Polsce rzadko wystepujace, lub obarczone w Polsce wadami genetycznymi, chorobowymi itp? czy to ma sens?
pozdrawiam
przemek-g

Czesc.
Zastanawia mnie to jak chcesz to zrobic :?
Nowe rzadkie ryby. Pewnie!!! Ciekawe tylko jak. Jesli nawet przezyja dluga droge to co? Wsadzisz je do wiaderka z woda prosto z kranu, bedac na miejscu?
Radze ci rowniez rozgladanie sie za sprzetem a nie za zywymi istotami.

Ps. Nie jestem pewien czy wolno brac ryby na poklad samolotu, ale jak wracasz samochodem to wez z kazdego gatunku jaki spotkasz w sklepie po dwie pary :lol:

Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ