Pomózcie przed kataklizmem mojej obsady !!!!!!!!!!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Pomózcie przed kataklizmem mojej obsady !!!!!!!!!!!

Post autor: Robin 88 »

Siema wlasnie dzisiaj zauwarzylem na ciele moich rybek takie biale kropki :cry: :cry:
Prosze pomóżcie mi jak tej chorobie zarazic jak to wyleczc co zastosowac itp. mam akwa od pol roku 112L a wnim Obsada: 1xotosek,2xkosiarka,2xbocja kubotai,2xczukaczan chinski,4xkirysek spizowy,4xkrewetka amano,4xbojownik(2xsamiec2xsamica),4xmieczyk(+5mlodych4xzmienniak(+4mlodych),4xgupik(2xsamiec2xsamica)(+2mlodych) mialem jutro robic podmianke wody i porzadek troche zrobic,ale te biale kropki zauważylem u kilku rybek,nie chce rzeby cala obsada sie zarazila prosze o pomoc,jak mi wszystko pozdycha to moje marzenia akwarystyczne pojda w sina dal :sad: :sad: :cry:
Prosze o szybka pomoc Dziiieeeki;)

używaj opcji sprawdzania pisowni chemik4
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Jest to Ospa rybia czytaj.... http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=930
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Zastosuje MFC,ale temperature na ile ustawic bo jedni twierdza ze na 28,drudzy ze na 30,a jeszcze inni ze na 33 to na ile najlepiej ustawic i przez jaki czas ??
:wink:
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Lepszy od MFC jest ichtiosan, ale MFC tez moze być. Temperaturę nie zbyt az tak wysoka. Podwyższ o 2-3 stopnie od takiej jak jest normalnie na czas leczenia.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Lepszy od MFC jest ichtiosan, ale MFC tez moze być. Temperaturę nie zbyt az tak wysoka. Podwyższ o 2-3 stopnie od takiej jak jest normalnie na czas leczenia.
I tu sie z toba nie zgodze poniewarz gdy ktos ma temperature w akwarium 25°C to wychodzi ze musi podwyzszyc 27-28°C tak,a kulozesek w takiej temperaturze nie ginie tylko przestaje sie rozwijac ale zyje dalej !,wiec 30-32°C przez 2-3 dni aby zwalczyc kulkozeska jestzbedne !
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
a kulozesek w takiej temperaturze nie ginie tylko przestaje sie rozwijac ale zyje dalej !,wiec 30-32°C przez 2-3 dni aby zwalczyc kulkozeska jestzbedne !
Nie, niestety nie! Im wyzsza temperatura tym krocej trwa cykl rozwoju kulozeska :wink: A dopiero od okolo 32°C ginie!
Celem podwyzszenia temp o 2-3 °C jest przyspieszenie rozwoju...czyli skrocenie czasu kiedy kulozesek jest zakapslowany...(forma przetrwania)
aby podane leki i te wlasnie zakapslowane pasozyty mogly unicestwic.
A tak wysoka temp stosuje sie bez podawania lekow.
Ponadto 32-33°C i leki moga sie okazac zbyt wielkim obciazeniem dla ryb!
(rybki moga zginac) Przypominam, ze temp powyzej 30°C powoduja u wielu ryb juz zaklucenie koordynacji komor sercowych.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Ponadto 32-33°C i leki moga sie okazac zbyt wielkim obciazeniem dla ryb!
(rybki moga zginac) Przypominam, ze temp powyzej 30°C powoduja u wielu ryb juz zaklucenie koordynacji komor sercowych.
No i tak sie wlasnie robi,aby wytepic kulozeska,moze i slabsze osobniki nie przezyja ale bynajmniej chorobsko zostanie wytepione !
Ale to juz w ostatecznosci zaznaczam !
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No...i ja się nie zgodzę, przeczytaj to co napisałem i co napisał sum. Niestety terapia "wykańczania słabych osobników" nie jest zbyt dobra. Jak pisałem 2-3 stopnie wzywz i ichtiosan i bedzie OK.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Popieram w 100% wypowiedz Mirka!
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Acha i jeszcze jedno,zastosowalem MFC temperature ustawilem na 29°C i czy napowietrzanie poprzez kamien napowietrzajacy musi byc czy nie moze??
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Tak, należy napowietrzać zbiornik.
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Zastosowalem mfc,po trzech dniach znowu zastosowalem jak na ulotce wskazano,temperatura wynosi caly czas od pierwszego dnia leczenia okolo 29°C,zauwazylem ze kropki zaczynaja znikac szostego dnia widze ze kropki zaczynaja sie u tych ryb ktore byly zdrowe i co znowu zastosowac mfc? wiem ze w 32°C kulozesek ginie i chcem tak zrobic,otoz zamierzam przez kilka godzin ustawic na te 32°C przy silnym napowietrzaniu,tylko mam pytanie na ile godzin ?
dzieki :)
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zastosuj ichtiosan a nie MFC. W moim zbiorniku MFC nie zadziałało i straciłam obsadę. Pomógł dopiero ichtiosan. Nie podnoś tak wysoko temperatury, nie potrzeba i tak nie wybijesz kulorzęska. Musisz uzbroić się w cierpliwość.

A więc: ichtiosan, silne napietrzanie i temperatura 29 stopni.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Ja jestem pozagranica i nie mam mozliwosci zakupu polskich produktow jedynie MFC mam zakupione,i mowa jest w tej chwili o MFC musi pomagac skoro to preparat na pidrwotniaki,bakterie i pasozyty,wiem ze w tem. 32°C w przecigu kilku godzin w takiej temperaturze kulozesek ginie tylko nie wiem na ile godzin ???
Dzieki :)
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
rados
Posty: 191
Rejestracja: 28 paź 2006 14:32
Lokalizacja: Łuków

Post autor: rados »

Koledzy dobrze podpowiadają a Ty swoje!
Najlepiej ustaw temp. na 40 i będzie spokój i z kulorzęskiem i z rybami :!:

Zastosuj się do rad, będzie dobrze.
Powodzenia
ODPOWIEDZ