(200L) Salonowy Opti set

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
tyski
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2017 10:30
Lokalizacja: tychy

(200L) Salonowy Opti set

Post autor: tyski »

Lato się kończy już jutro jesień , znalazła się w końcu chwila wolnego więc można dodać opis swojego baniaczka.

Wymiary : 101x41x56
Oświetlenie : 2x14 W leddy tube w sumie 14000 k
1x24 W glass plant 6500 k
Grzałka : JBL ProTemp 300 W

Podłoże : Na początku JBL Sansibar Dark , a finalnie zmiana na Sansibar River
Korzeń : Amazonia
Zestaw CO2 : Aquario Blue Standard 2L z dyfuzorem JBL ProFlora
Rośliny : Mech Erect Moss
Obsada : Zwinnik Czerwonousty (Rodostomus) 12 szt
: Pielęgniczka ramireza Gold 3 szt
: Kirysek Corydoras Orange Wenezuela 7 szt
Do dołożenia w planach około 12 szt Zwinnika Czerwonoustego lub innej ławicy w tej samej liczbie, tylko nie wiem czy będą pasować dwie ławice w 200 l :?
Ewentualnie proszę o sugestie co by pasowało do obsady którą mam i co najważniejsze żeby rybkom wspólnie dobrze się żyło .

Obrazek

Obrazek
Największym wrogiem akwarium....jest czasem sam akwarysta. Jak coś działa to nie POPRAWIAJ :)
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: (200L) Salonowy Opti set

Post autor: Elemelek »

Hej
Piekne akwa tylko troche za bardzo minimalistyczne jak dla mnie i wydaje sie ze swiatlo ma za zimną temp barwową
Co do lawicy zostal bym przy jednej i nie wiem czy wiesz ale zwinniki lubią czarne wody
Czego uzyles na dno?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: (200L) Salonowy Opti set

Post autor: BARA »

Dodaj jakieś kryjówki dla ryb przydennych, choćby skorupy kokosa.
Dla pielęgniczek i kirysków podłożem powinien być piasek. Na zdjęciach tego nie widać.
Akwarium wygląda na puste i raczej nie zapewnia miejsc schronienia i odpoczynku dla ryb. Dołożysz jeszcze jakieś rośliny czy to już jest ostateczna wersja zbiornika?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: (200L) Salonowy Opti set

Post autor: Elemelek »

Bara Sansibar River jest dobrym piaskiem dla ryb przydennych
Mam nadzieje ze to nie jest ostateczna wersja tylko szkielet konstrukcji pod rosliny

Te kamyczki wokol korzeni to cos od Dennerle?

Co bym tu zrobil to napewno zmienil oswietlenie na cieplejszą temperature barwową (z powodu wrazen wizualnych) bo dla samego mchu to bedzie obojetne .Co do kryjowek to mysle ze cos sobie znajdą wsrod korzeni .Jesli przyjdzie wiecej roslin to i bedzie wiecej zakamarków ale zawsze kokos to niezle rozwiazanie .Mozna zaszczepic na nim roslinke i miec dwa w jednym ;) Kryjówka i ozdoba
ODPOWIEDZ