Znikające neonki ?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Blancia
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2006 15:03
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Znikające neonki ?

Post autor: Blancia »

W moim akwarium (50l, 6 neonów, 2 brzanki różowe, 2 skalary, 1 górami mozaikowy, samica bojownika) zaczęły "znikać" neony. Co kilka dni po liczeniu rybek, nie ma jednego neonka. wieczorem jest, a rano już go nie ma. Czy to choroba? Proszę o pomoc :(.
Żyj sekundą, i dbaj o swoje akwarium =).
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Nie, żadna choroba. Po pierwsze co robią skalary w tak małym zbiorniku? A i tu jest odpowiedz czemu znikają neonki. Po prostu skalary się nimi żywią i tyle. Te ryby nie mogą być razem, chyba że miałabyś je wspólnie od maleńkości, ze sie tak wyraże. Jednakże nie w tym awkarium.

PS. Zasadniczo poczytaj o reszczie rybek, które posiadasz jakie potrzebują akwarium, w jakim mogą żyć i egzystowac jakie z jakimi. Masz pomieszanie z poplątaniem, niestety :(
Per aspera ad astra

Obrazek
Blancia
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2006 15:03
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: Blancia »

Czyli...moje skalary są niedożywione i dokarmiaja się neonami :lol:
Tak, wiem. Już mi kiedyś napisali, że nie powinno być skalarów w tak małym akwarium. Ale gdybym kupiła akwarium np. 100l to mogłabym je zachować?
PeeS. Gdzie mogę poczytać o reszcie rybek?
Żyj sekundą, i dbaj o swoje akwarium =).
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Nie, nie to że skalary są niedożywione, nie w tym problem. Zobacz co napisałam...dorosłe skalary nie mogą być razem z neonkami, bo zawsze będą je traktować jak żywy pokarm. A co do tych skalarów i 100 litrowe akwarium mogło by być zbyt małe. Akwarium musi posiadać co najmniej 50 cm wysokości na takowe rybki.
A o reszcie rybek...hmmm...masz net jak widać, proponuje najprostszą z rzeczy www.google.pl i zadaj szukany temat jeden po drugim, dowiesz sie co i jak. Oczywiście i na tym forum jak będą pytania każdy słuzy pomocą w miarę możliwości.
Per aspera ad astra

Obrazek
Blancia
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2006 15:03
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: Blancia »

Ale jeśli nie 100l, to jakie akwarium? 150l, 200l...
One to akurat para, i urosły mi bardzo duże, więc bardzo chciałabym je zachować 8) :) :D
Wracając do neonków, to na "przechowanie" podczas zakupu nowego akwarium mogłyby być w zbiorniku 40 litrowym?
Za szybką odpowiedź baaaardzo dziękuje :)
Żyj sekundą, i dbaj o swoje akwarium =).
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Niestety i tak będzie problem. Masz duże skalary i każe naonki jakie się pojawią w nowym akwarium razem ze skalarami nistety "znikną". Jak wspominałam, mozna je trzymać razem gdy kupujesz neonki i skalary ale bardzo młode i sa od początku ze sobą razem. Wtedy bedzie ok w innym przypadku potraktują je jako zywy pokarm. A akwa dla skalarów cóż...im wieksze tym lepsze. 150l pewnie już może byc. I jak pisałam minimum 50 cm wysokości.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
Blancia
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2006 15:03
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: Blancia »

Rozumiem, tylko że skalary w akwarium, takim 150l one i kilka rybek do nich, a neony zostałyby w 50l. Czy tak mogłoby być? A tak po za tym, to zauważyłam, że gurami "podskubuje" płetwy skalarów :/


Dziękuję za wszelką pomoc :)
Żyj sekundą, i dbaj o swoje akwarium =).
ODPOWIEDZ