Podstawa pod zbiornik

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
FabrykaBaniek
Posty: 52
Rejestracja: 11 lis 2006 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Podstawa pod zbiornik

Post autor: FabrykaBaniek »

Wybaczcie pytanie laikowi... Czy taka podstawa z plastiku czy sztucznego tworzywa zastąpi płytę styropianową? Czy może powinno byc i to i to?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Hmm...piszesz mniemam co podłozyć pod zbiornik jako cześc mającą pochłaniać naprężenia. Niestety styropian wyłącznie lub specjalne matki ( a'la karimata) coś takiego daje się pod zbiornik w celu usunięcia naprężeń wywołanych naciskiem.Żaden plastik niestety się nie nadaje. Musi się to charakteryzować dużą spręzystością i zdolnością pochłaniania energii.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
FabrykaBaniek
Posty: 52
Rejestracja: 11 lis 2006 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FabrykaBaniek »

Mam na myśli dokładnie coś takiego jak to, co można znaleźc np. pod adresem www.iquitos.pl kierując się następująco:
Akwarystyka Słodkowodna/Podstawki pod akwaria/Podstawka pod akwarium prostokątne, wymiar: 100x40 cm...

Po prostu nie jestem pewien, jak to zastosowac. Powiedzieli mi, że to w zupełności wystarczy...
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

ja podłożyłem kalimate i tekturkę na której stało akwa ( tektura jest falista wydaje sie pusta w środku) mam nadzieje że wystarczy
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
thorre
Posty: 10
Rejestracja: 30 lis 2006 18:43

Post autor: thorre »

Wyczytałem gdzieś niedawno że bardzo dobrze sie do tego nadaje pianka poliuretanowa,położona w kilku warstwach.W oryginale stosowana jest do wyrównania powierzchni pod parkietem.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ta pianka nadaje sie bardzo dobrze, zawsze ją stosuje gdy stawiam akwarium tarliskowe. Jedyny problem w tym wypadku to jej kolor, bo jest biała a w akwarium tarliskowym nie ma podłoża, więc by dno było ciemne kłade na pianke pomalowaną na czarno tekture, szczegół że dobrze widać na niej zbielałą ikre :)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
FabrykaBaniek
Posty: 52
Rejestracja: 11 lis 2006 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FabrykaBaniek »

Niemniej, wciąż nie jestem pewien co zrobic... Czy wymienic podstawę plastikową na styropian lub taką matkę awarystyczną karimatopodobną, czy podłożyc ową matkę pod tę plastikową podstawę, czy w ogóle już jest w porządku i niepotrzebie się czepiam... :P

Pomocy... :P
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

daj pod akwarium 3-5-centymetrowej grubosci plyte styropianu i gotowe :)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ