Jakie akwarium?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bobik
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2006 11:35

Jakie akwarium?

Post autor: bobik »

Ahoj!
Widze ze tu duzo ludzi wyrafinowanych akwarystow wiec postanowilem sie poradzic.
Sam hodowalem rybki przed laty, a ostatnio zobaczywszy akwarium w centrum handlowym postanowilem wrocic do tego jakze miłego hobby.
Wybrałem się już nawet do sklepu zoologicznego zeby zobaczyc co teraz sie hoduje, i ogólnie zorientować sie w temacie.
Bardzo spodobaly mi sie niektore rybki, i juz nawet wybralem sobie co chciałbym trzymać w moim akwarium.
Otóż, zamarzyły mi się:
2x pielęgnica sewerum gold
1x brzanka rekinia
i stadko neonków (tyko nie wiem czy inessa czy czerwonych - które polecacie?)
oczywiscie nalezy jeszcze dorzucic ekipę sprzątającą, czyli jakiś zbrojnik niebieski + zapewne kiryski lub otoski.

Pytanie podstawowe jakie chcę Wam zadać to jaki zbiornik muszę kupić zeby trzymać takie rybki (pan w sklepie powiedział ze 150 spokojnie wystarczy, jednak chcę się jeszcze upewnić), bo zbiornika jeszcze nie mam, a jeśli się okaże że dla tych rybek musze wykopać basen w domu to chyba będę musiał zmienić obsadę ;)
Kolejne : czy w ogóle te rybki mogą spokojnie ze sobą bytować w akwarium, ( tu tez przytoczę opinię pana ze sklepu, ze "tak", zresztą akurat w sklepie którym byłem rekinki pływały razem z sewerum, więc wydaje się że rzeczywiście mogą , a co z nenami?)
Kolejna sprawa: w internecie nie mogę znaleźć informacji na temat sewerum gold, możecie mi coś o nich napisać, ewentualnie podać jakies namiarki ??
To chyba narazie tyle... o dalszą pomoc zapewne będę prosił później.
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,troszke informacji o tej rybce:
http://www.centralpets.com/animals/fish ... f6083.html
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

z brzanki rekiniej bym zrezygnował rośnie wielka i takie akwarium 150l to by było zamałe
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
deleden
Posty: 22
Rejestracja: 19 lis 2006 4:45

Post autor: deleden »

witam
niestety dla ww rybek 150l to stanowczo za mało
severumki nie należą do małych rybek
natomiast brzanka rekinia to ryba stadna ,rośnie szybko i jest naprawde duża. hodowałem kiedyś 6 sztuk każda wyrosła na ~20cm i moje akwa 450l robiło sie za ciasne

dla p.severum 240l wydaje mi sie absolutnym minimum
pzdr
ODPOWIEDZ