wolowina??

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

wolowina??

Post autor: los sultanos »

czy moge karmic swoie ryby wolowina bo smakuje im na mase mam pielegnice i pyszczaki
eiude
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Przeczytaj caly temat... A co do pyszczakow, to wiekszosci preferuje roslinna karme :wink: (wolowina kompletnie odpada) pomimo, ze jedza.
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=4071
Marcin!
lewy
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2006 18:57
Lokalizacja: gniezno

Post autor: lewy »

Tak można karmić wołowiną, odpowiednią przygotowaną ryby mięsożerne.Zmieloną,,oczyszczoną z żył i tłuszczu.Zgadzam się z sumem że nie należy karmić tym pyszczaków,a przynajmniej nie częściej niż raz w tygodniu.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Czesc.
Ja bym ci radzil podawac szpinak a nawet brokuły :wink: . Slyszales kiedys zeby pyszczaki pozarly krowę lub byka(to nie sa piranie)? Mieso nie moze byc podstawa, lecz przysmakiem :wink: , ale nie wolowe. Jak juz to drob lub filety rybne, jak to opisal sum.
Ja podaje watrobe(drobiowa) z czosnkiem(2-6 dni w miesiacu). Szpinak/brokuły 10-15 dni, no i oczywiście granulat.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
al
Początkujący pomocnik
Posty: 114
Rejestracja: 11 maja 2006 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post autor: al »

Z wołowiny dla ryb mięsożernych najlepsze jest serce wołowe zmielone.
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

Post autor: los sultanos »

witam

dzieki za rade i sprobowalem z tymi brokulami smakuja im... a chcialem jeszcze was spytac czy moge im dawac wodzien??


pozdrawiam!!
eiude
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Wodzien i ochotka pochodza z bardzo zanieczyszczonych organicznie wod. (One tak lubia) :shock: :wink: Dlatedo nigdy tym pokarmem nie karmie... Zawiera zbyt wiele bialka i weglowoanow. Karm lepiej mrozona artemia i mysis.(Male krewetki) Dafnie nadaja sie, tez wysmienicie.
Czesc Marcin!
ODPOWIEDZ