sztuczne karmienie małych paletek

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

sztuczne karmienie małych paletek

Post autor: zielonyjezus »

ktoś próbował karmić sztucznie małe paletki? samiec zżera ikrę, chciałbym zabrać dorosłe a maluchy wykarmić sztucznie samemu. na razie mam pewne sukcesy w skarmianiu mrożoną wrotką ale to już u takich trochę podrośniętych. chciałbym uratować tą ikrę, a to wymagałoby karmienia już od narodzin.. jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Mlode Paletki zywia sie naskoriem rodzicow przez pierwsze kilka tygodni. Dlatego jest to bardzo ciezkie. Ja bym szukal powodu w warunkach hodowlanych... Stres, mloda para, zle warunki/parametry wody. Nie plodny samiec... (zlozona ikra nie zaplodniona zostaje tez zjadana)
Ilosc ryb w akwa (najlepiej tylko jedna para bez innej obsady)
Czesc Marcin!
Pozatym...paletki to nie Gupiki...dlatego takie drogie :wink:
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

paletki sa dwie, tzn para w tym akurat akwarium, woda codziennie podmieniana na swieza miekka, parametry skromnie mowiac swietne, tarlo zaczelo sie pare godzin po wpuszczeniu pary.. na razie oddzielilem samca, moze samica sama dopilnuje ikre do wyklucia, potem wpuszcze samca spowrotem, moze mlodych juz nie zje. stres itp odpada, inne pary maja juz mlode, niektore juz nawet takie podchowane. i czesc wlasnie tych mlodych udaje mi sie karmic sztucznie.
zalezy mi na mlodych wlasnie z tej pary, moim zdaniem beda sliczne..
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Czy Twoja para paletek składa się z dojrzałych osobników? Bo jeśli nie, to może to jest powód zjadania ikry (często młode samice tak robią). Musisz odczekać jakiś czas i wtedy z pewnością uda Ci się wyhodować młode i z tej pary.
Pozdrawiam:
Dominik
akwa 1:375l full JBL e901, skalary, bocje, kosiarki.
akwa 2:160l Tetra ex 700; malawi.
akwa 3:60l Fluval 204: rośliny
akwa 4:60l FZN-3 neony ;-)
akwa 5:25l;FZN-1 żłobek.
akwa 6:10l;żłobek 2.
ODPOWIEDZ