narybek pielęgnicy zebry

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

narybek pielęgnicy zebry

Post autor: qba0 »

witam mam pytanie czym można karmic narybek pielęgnicy zebry? mój kolega karmił młode zwykłym suchym pokarmem ale bardzo wolno rosły. czy mozecie mi doradzic co najchętniej jedzią z góry dziękuje
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

larwy solowca i artemii a w pozniejszym okresie podawac wiekszy zywy plankton typu oczlik czy dafnia a pozniej jak juz podrosna to np zywego wodzienia w miedzyczasie nalezalo by wzbogacic diete nieco w pokarm pochodzenia roslinnego np Mikrovit (jesli dobrze pamietam to on jest pok dla narybku i jest pokarmem roslinnym) :lol: :wink:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

@ Kiler :brawo
profesjonalna rada, sam bym lepszej nie dał

PS. solowiec i artemia to to samo ;)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

Post autor: qba0 »

tak tak a mam jeszcze pytanie u mnie w slklepie puszka jaj solowca kosztuje ok 40 zł + sól ok. 5. i na ile to starcza? bo po co karmic młode takim drogim sklepie żeby potem się dochowac 30 sztuk młodych i sprzedac je po 1zł za sztuke. słyszałem że artemia to tylko dla paletek. a co do np wrotek czy żywego wodzenia to zkąd to brac? mój kolega karmił zwykłym pokarmem dla młodych Tropicala później suchymi płatkami ale mu bardzo kiepsko rosły więc dlatego się pytam o inne sposoby karmienia
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Najlepiej karmi się butelka z mlekiem wtedy nie ma kłopotu :lol:

Artemia jest nie tylko dla paletek ale dla wszystkich ryb
A w ogóle po Twoim pytaniu to zaczynam wątpic czy wiesz jak wygląda wylęg solowca i sposób jego skarmiania
Żywych pokarmów w tę porę niewiele znajdziesz zostają mrożonki
Ja kiedyś rybom kupiłem czerwony plankton i były zadowolone
Nie wiem czy wodzień występuje w jakiejś drobnej formie bo ten co widziałem ja to raczej dla narybku sie nie nadawał
Airgun H... :-P
ODPOWIEDZ