Agresywne Pielęgnice Pawiookie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
havoc
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2005 17:27

Agresywne Pielęgnice Pawiookie

Post autor: havoc »

Witam
Miałem w swoim 60l akwarium 2 młode pielęgnice pawiookie. Wszystko było w porządku do czasu, gdy dokupiłem kolejne 2. Nowe rybki były jednak innej odmiany - miały dłuższe płetwy ogonowe. Rybki zaczęły się bić. Agresywne stały się nawet wewnątrz swojej odmiany. Teraz są nieco oklaczone, głównie z tego powodu, że gdy chcą uniknąć ataku robią unik uderzająć w skałkę lub pokrywę akwarium. Ostatnio troszkę się uspokoiły, jednak nadal stroszą swoje paszcze i ranią się nawzajem. Jedna z rybek, w dodatku mniejsza, jest najagresywniejsza ze wszystkich i nikt jej się nie czepia. I na koniec takie typowe pytanie;):
Co się dzieje i co mam robić??
Awatar użytkownika
masta
Posty: 59
Rejestracja: 24 gru 2004 17:44
Lokalizacja: Zielonki (okolice Krakowa)

Post autor: masta »

4 pawiookie w 60 litrach????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: człowieku dobrze sie czujesz????????? i co z tego ze są one jeszcze mlode. rybki te są bardzo agresywne i według mnie powinny byc trzymane w akwa minimum 240 l a to dlatego ze rosną do naprawde duzych roazmiarów (mój znajomy ma okaz 35 cm !!!) Kup sobie jeszcze metrowego suma to naprawde bedzie spox!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: a agresja wynika ze zbyt małego akwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Co do wypowiedzi poprzednika dodam jeszcze ze dorosły plektostomus i tak ze 4 duchy amazonskie by mu sie jeszce w akwa przydały :twisted: :twisted: Człowieku: Po pierwsze pielegnica pawiooka jest jednym z najbardziej AGRESYWNYCH gatunków pielegnic.Po drugie akwa to ty masz za małe o jakies 200l zeby trzymac 4 pielegnice pawiookie.Po trzecie jesli masz jakies inne ryby w akwa to jestes sadysta a nie akwarytsa.Po 4 m,asz dwa samce z tego co napisałes a ryby te bardzo nie lubia konkurencji w akwa poniewaz łacza sie w pary.Oddaj te rybki jak najszybciej i wymien je np na gupiki moze tych ryb nie wykończysz :? .
Przemek
Awatar użytkownika
ddawidek8
Posty: 22
Rejestracja: 05 maja 2005 13:23
Lokalizacja: Piła

Post autor: ddawidek8 »

!! !! !! 4 pawiookie w akwarium 60l !! !! !! . . . łoł... ale pojechałeś... to tak jakbyś 3mal kaszalota w przydomowym baseniku. To dosc potezne ryby, wymagaja duzej przestrzeni, a poza tym sa dosc agresywne... jak dojdzie do walk to moga ci nawet rzbic szybe w akwarium... poprzewracac dekoracje... radze ci sie ich pozbyc !!
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Do tematu:
Nie popieram trzymania takich pielęgnic w zamałych akwariach bo to jest poprostu rzeź.

Poza tematem:
A co do agresywności pawiookich to znam przypadki gdzie jeden pyszczak potrafił sterroryzować akwarium pełne pawiookich. He, he... Dobre malawi bo "mocne".
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Sikor
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2006 13:28

Post autor: Sikor »

zachowanie to wynika ze zbyt malej ilosci miejsca w akwa......przyklad: w 240l 5 mlodych pielegnic pawiookich (4-5cm) zyje ze soba bez zadbych niesnasek (oczywiscie nie pozostana tam dluzej jak do wielkosci ok 10 cm)....wiec moja rada: oddaj je jak najszybciej poki jeszcze zyja i nastepnym razem dobrze przemysl sprawe zakupu nowej ryby......A.ocellatus rosnie niekiedy do 40 cm dlugosci i osiaga wage 1,2 - 1,5 kg! dla 4 pawiookich minimalne akwa to te od 400l-450l.....tak jak napisal Owl ryby te po dobraniu sie w pary nie toleruja konkurencji (choc to kwestia przede wszystkim wielkosci zbiornika i charakteru ryb) i dlatego sa wobec siebie tak agresywne....pozdrawiam serdecznie
pchela
Posty: 9
Rejestracja: 01 maja 2006 21:02
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: pchela »

Bez kometarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:
Kolega jest chyba totalnie zielonyjezeli chodzi o akwarystyke :x
baniaczek 220l delta,obsada 2x skalary,3x p.mekka,2xbarwniak,3xbocja wsp.2xkirysnik,4xzbrojniki,5xbrzanki
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

No ale nie można nikogo tak dołowac za to że popełnij błąd. :wink: :wink:
Bo to się każdemu zdarza. :oops:

Zastosuj się do instrukcji doświadczonych kolegów z forum i będzie OK(oprócz tego z tym sumem)
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

pchela jeśli Ty jesteś taki madry to popraw przedmówce. W końcu Ty lepiej wiesz jesli mówisz, że Sikor wogóle nie zna się na akwarystyce. Jak narazie to widze, że Ty się wogóle nie znasz bo tylko mówisz, że nasz kolega mówi nieprawde, a nawet nie umiesz go poprawić.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Mysle ze pchela nie chodzilo o post sikor.
Osobiscie uwazam ze z ta Agrwsywnoscia to jest raz tak, raz tak. Wszystko zalezy od Akwa. A nawet w 500L to meczarnia dla 4 doroslych A. ocellatus. Jezeli dobiora sie w pary to bedzie ta silniejsza para ta inna zawsze terroryzowac.
Tu na Forum bylo juz kilka Tematow na ich Temat. Tam zostao juz wiele powiedziane. Wiec...Opcja szukaj!
Serdecznie Pozdrawiam Marcin!
ODPOWIEDZ