[112] złote rybki

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

pebo nie chcę nic mówić na temat twojego akwarium bo po prostu aż szkoda słów. Nie wiem skąd kuzyn miał tego welona u mnie jest raptem kilka miesięcy a jak widać jest już dorosły więc to nie ja popełniłam błędy w opiece nad nim. Poza tym istnieją specjalne odmiany złotych rybek które posiadają krótkie ogony. Większość welonek które sprzedają w sklepach zoologicznych są to dzieci rasowych odmian złotych rybek, które w wyniku pewnych błędów genetycznych nie rozwijają się prawidłowo.

Tak a propos twojego akwarium i krótkich ogonów zobacz do jakich wielkości potrafią dorosnąć te ryby:

Obrazek

Nie sadzę by twoje rybki mogły osiągnąć takie rozmiary w twoim akwarium. Ja przynajmniej wiem, ze mam za dużo ryb w akwarium i staram się coś z tym zrobić. staram się mieć jak najmniej roślin w akwarium, żeby rybki miały jakąkakolwiek przestrzeń do pływania, szukam jakiś nowych właścicieli dla kosiarek gdyż trafiły do mnie z przyczyn nie zależnych ode mnie tak samo jak ten teleskop.

Dziekuję wszystkim za opinie na temat mojego akwarium postaram się jakoś zastosować do wszelakich uwag i zmienić wszystkie błędy :D
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Trzy miesiace temu zmierzyłam moje rybcie i postanowiłam zacząc już zbierać na nowe akwa ok 240l. Pomiary nie są dokładne gdyż bardzo ciężko było upolować rybki. :P ze zmian nastąpiło tyle że dodałam jeszcze jeden filtr- kaskada AquaClear70 i dosadziłam roślinkę aby zasłonić jego wlot. jeśli wszystko dobrze pójdzie większe akwa będę mieć jeszcze przed listopadem, dlatego też chciałabym abyście sie wypowiedzieli na temat tego akwarium aby nie popełniać błędów a kolejnym. Wszelka krytyka mile widziana :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



tymczasem samo akwarium wygląda tak

Obrazek


Obrazek


Obrazek
mover
Początkujący pomocnik
Posty: 166
Rejestracja: 22 sty 2006 16:11
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: mover »

Wizaulanie wszystko w jak najlepszym porzadku lecz jedynie otoski i kosiarki mi jakoś tutaj nie pasuja.
A jak u Ciebie jest z "brudzeniem wody" przez ryby? Ewentualnie prosiłbym o informacje co do czętotliwości jak i ilości podmienianej wody
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Akwarium jest całkowicie stabilne nie mam problemów z glonami od czasu gdy dodałam drugi filtr (jakieś 2 miesiące temu), bo ten wcześniejszy zaczął już nie wyrabiać. Podmieniam 30% wody raz w tygodniu. Rybki jeszcze ani razu mi nie chorowały i mam nadzieje, że tak zostanie. U samców dosć często pojawia się wysypka tarłowa. Tyle tylko, że ryby zbytnio urosły :/. Jak założę nowy baniak nie będzie tam kosiarek. Dogadałam się z babka w zoologicznym, że je weźmie na sklep.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Na 4 fotce widzę jakieś białe kropki na pokrywach skrzelowych u jednej z rybek. Czy to nie ospa czasem???
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Brian, to jest wysypka tarłowa.

Akwarium ładne, chociaż nie podoba mi się to zielsko w środkowej części sięgające aż do powierzchni wody.

W sumie dla welonów urządzenie zbiornika nie jest zbyt ważne, konieczna jest natomiast duża przestrzeń do pływania. Jak widać, w tych 112l jest im już ciasno.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Dla mnie to jest najładniejsze akwarium z welonami jakie widziałam. Tylko pogratulować takich pięknych pupilków. Wg mnie akwarium najlepiej prezentowało się na zdj 1 na 1 stronie ale to już kwestia gustu.

Gratuluję!
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
fr33k
Posty: 122
Rejestracja: 17 sie 2007 11:39

Post autor: fr33k »

najładniejsze akwa z welonami jakie widziałem :) ale chyba czas pomysleć nad zmiana litrarzu?:)
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Dla mnie to jest najładniejsze akwarium z welonami jakie widziałam. Tylko pogratulować takich pięknych pupilków. Wg mnie akwarium najlepiej prezentowało się na zdj 1 na 1 stronie ale to już kwestia gustu.
Też się pod tym podpiszę :wink:

Czy chociażby 5% welonów w Polsce ma tak troskliwych właścicieli? :wink: Może akwarium troszkę za ciasne, ale tragedii nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

dziękuje wszystkim za opinie :) postaram sie jak najszybciej założyć wieksze akwarium
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Na razie większego akwarium jeszcze mieć nie mogę ale w czasie czekania na nie postanowiłam coś zmienić. Posłuchałam rad niektórych z was kokos przesunęłam, w miejsce mniej widoczne, pozbyłam sie "tego zielska" ze środka akwarium i oddałam kosiarki. Trochę z tym zabawy było po długich negocjacjach pani w sklepie zoologicznym postanowiła je przyjąć mało brakowała a kazała by mi za to dopłacić ;p


Obrazek


Obrazek


To mniej więcej widok jak to wygląda całościowo w pokoju ;p

Obrazek
ODPOWIEDZ