Akwarium Kilera

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Akwarium Kilera

Post autor: kiler »

Więc czas pokazać moje akwarium. :lol:
Parę słów o nim:
- wielkość 96 litrów 8)
-oświetlenie 1X18W philips aquarelle (planowana rozbudowa)
- wewnetrzny filtr gąbkowy i delikatnie działający napowietrzacz,(naklejki poodpadały wiec nie pamietam firmy)
-grzałka o mocy 40W (aquaszut)
-2 termometry szklane :lol:

Temperatura wody 25-28*C
Parametrow nie znam czasem mierze (raz na 2-3 tygodnie wiem wiem :!: :!: :!: to sie zmieni) i wiem ze mam wode miekka i lekko kwaśną( nie pamietam niestety tych cyferek)
Żwirek naturalny mieszany nie mający ostrych krawędzi.Grubość warstwy żwiru okolo 4 cm.
Jest w akwa kilka korzeni min. olcha,dąb i parę korzeni z torfowisk, oraz kora dębu(kawałki).
Akwarium ma juz jakies 3 lata w ciągu których obsada jak i jego ustawienie ciągle się zmieniała
Na dzień dzisiejszy obsada roślin wygląda nastepująco:
- anubias nana
- mikrozorium pterophylum
- nurzańce(valisneria)
- zwartki=kryptokoryny (mam 3 gatunki nie pamiętam jakie najwyzej dopisze kiedys tam)
- moczarka argentyńska(egeria densa)
- (na dobiciu) żabienica ozyrysa
- mech jawajski
Nawożenie to kulki gliniano-torfowe,nawozy w pałeczkach.Czasem podaje nawozy w płynie( ale i bez nich rośliny nieźle rosną)

No i teraz obsada ryb :
- 2X gurami dwuplamiste odmiana marmurkowa(parka)
- 4X kirys spiżowy
- ok.7X zbrojnik niebieski:2 dorosłe samce+samica+młode
- 1X żałobniczka odmiana weloniasta(w spadku od kolegi :? )
- 2X mieczyk hellera(jak podrosną to je z chęcią oddam)

Nie wkładam swoich łapek za często do baniaka dzieki czemu nie mam problemow z chorobami jak i innymi plagami.Jeśli już naprawdę trzeba to bedę w tym akwarium grzebał.
Podmiany wody robie ok. 15% raz na 1,5 tygodnia
Nie uzywam jakiejkolwiek chemii w akwarium(wyłącznie leki dla ryb bądź jakiś delikatny uzdatniacz do wody) nie bede mieszkańców akwa trul jakimś świństwem co je dodatkowo osłabić moze :wink: .

Rybki karmię:
głowne pokarmy : wodzień mrożony badź żywy(tego sam zdobywam), oczlik & dafnia mrożone badz zywe sam odławiam, serca wołowe ze szpinakiem bądź bez zalezy jakie akurat maja w sklepie.Warzywa gotowane min.marchew brokuły,szpinak,sałata(wszystkie staram sie z własnego ogródka).Pokarmy suche typu granulat dla ryb dennych jak i pokarmy ze spirulina oraz pokarmy płatkowane stosowane są czasami jako przekąska dla ryb.
Karmie rybki raz dziennie czasem z przekąskami w ciągu dnia.Robie raz na 2-3 miesiace 1,5 tygodniową głodówkę(nie robie głodówek rybom młodym bądz nowo wprowadzonym)
Z racji tego iz niebawem będe staral sie uzupełnic obsade ryb to miłe sugestie co do obsady (nie wyrzuce kirysow i zbrojnikow :P :) ) inne uwagi tez są mile widziane :wink:
I to chyba bylo by tyle a teraz pare fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Samiec gurami na tarlisku
Obrazek

Moje zbrojniczki a czasie sjesty :lol:
Obrazek

Mile widziane wszelkie uwagi.
Jak coś się zmieni to zdjęcia doślę :wink:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

no akwarium ładne
w podreguluj te drzwiczki od szafki
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

szafka jest tylko tymczasowo :wink: i albo zakupie wieksze akwarium plus wieksza szafke albo na jakis czas zrezygnuje z akwarium nim nie pojde na tzw "swoje" wtedy zakupie znacznie wieksze akwarium (ok.250 litrow) wraz z szafka
A te drzwiczki od zawsze tak jak niedomkniete wygladaja mnie nie przeszkadzaja poki co :wink:
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ