[ 25 l]Ogólny restart akwa

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Dzimi
Posty: 34
Rejestracja: 09 mar 2006 18:52

[ 25 l]Ogólny restart akwa

Post autor: Dzimi »

Witam! Od 2 miesięc moje akwa stało puste na strychu. Ostatnio postanowiłem zrobic jego restart.Rzeczy które mi zostały:
- akwarium 40/25/25
- pokrywa z żarówka
- tapeta
- grzłka z termostatem
- wężyki i trójnik z zaworkami
- brzęczy
- filtr gabkowy do brzeczyka
- zwirek tj średnij grubosci kamyki ja je rozsypie taka warstawa równa po 2 cm
-termometr
- na utrzymaniu u kumpla 4 pary gupików 1 krewetka i parka małych glonojadków
Prosze was o porady aby tanim kosztem dokupic brakujące rzeczy tj głównie rośliny jeśli mozna podawajcie nazwy oraj jak byscie to wszystko ułożyli w akwa a i jest sprawa napowietrzania cz wystarczy taka kulka do której posłącza sie wężyk i leci masa babelków Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium 25l jest za małe na jakiekolwiek ryby. Polecam kupić większe lub to małe założyć tylko jako krewetkarium. Absolutnie ryby "od kumpla" się do tego kotniczka nie nadają!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Dzimi
Posty: 34
Rejestracja: 09 mar 2006 18:52

Post autor: Dzimi »

A moze odpowie ktos kto uważa ze jest mozliwosc trzymania np kilku gupików a takim akwa na wieksze nie mam miejsca Prosze o odpowiedzi
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Zgadzam się z BARA 25 litrów nadaję się tylko na krewetkarium, lub dla narybku, aby on podrósł i nabrał siły. Tylko ryby będą się męczyły w takim akwarium.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jak potrzebujesz rosliny to przyjdź do mnie, daleko nie masz :)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Ostatnio kupilem 28L akwarium -jako kotnik i wsadzilem tam jednego kokosa i jednego sredniego anubiasa i akwarium bylo zapelnione!!!!
W tak malym zbiorniku mozna hodowac tylko krewetki.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
brzezior
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2006 20:03
Lokalizacja: W-wa

Post autor: brzezior »

To jest jakaś fobia z tymi rozmniarami. Akwarium o podanych wymiarach nadaje się doskonale np. dla pary bojowników, lub prętników karłowatych. Ryby te żyją w naturza nawet w kałużach pól ryżowych. Należy tylko ograniczyć ilość ryb i dobrze się zastanowić nad utrzymaniem równowagi biologicznej - choć dla labiryntowatych nie jest to takie istotne.
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Bojowników nie hoduje się w parach tylko w haremach, a do tego potrzebny jest większy zbiornik. To raz, a dwa- nie przeginaj z tymi kałużami. Ja miałam 1 bojownika w 25l, ale kiedy już dokupiłam 2 samiczki, to większe akwarium stało się koniecznością. Widzę to teraz, patrząc na rybki, które w końcu mają przestrzeń jako taką, bo przedtem tez upierałam się, że te 25l to jak pół Bałtyku.
wróciłam :)
brzezior
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2006 20:03
Lokalizacja: W-wa

Post autor: brzezior »

Bojownik syjamski, bojownik wspaniały (Betta splendens) - słodkowodna ryba akwariowa z rodziny guramiowatych.
Występowanie
Jest mieszkańcem płytkich wód Tajlandii, Wietnamu, Indii i Półwyspu Malajskiego. W środowisku naturalnym bojowniki można spotkać w małych stawach, kanałach irygacyjnych, rozlewiskach i polach ryżowych. Wszędzie tam, gdzie woda jest płytka, mulista i łatwo nagrzewająca się.

Ta ryba żyje w kałużach!!! I nie potrzebuje więcej niż 25 litrów. Ważniejsze jest, aby miała spokój i nie była stresowana przez szybkopływające towarzystwo. I pary chowają się doskonale. Akwaryści często próbują przykładać "ludzkie" miary do rybich wymagań. osobiście uważam, że bojowniki będą się czuły dobrze w 10 litrach, natomiast danio i brzanki będą zestresowane w zbiornikach krótszych niż 100cm.
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

To wpuść bojownika do 100 l akwarium. Jak zobaczysz jak się cieszy z przestrzeni to może zrozumiesz
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

"Jest mieszkańcem płytkich wód Tajlandii, Wietnamu, Indii i Półwyspu Malajskiego. W środowisku naturalnym bojowniki można spotkać w małych stawach, kanałach irygacyjnych, rozlewiskach i polach ryżowych. Wszędzie tam, gdzie woda jest płytka, mulista i łatwo nagrzewająca się.
"

To powiedz mi teraz, gdzie tam jest napisane, ze zyja w kaluzach??
Nie wiem, czy wiesz jak wygladaja pola ryzowe lub czym sie rozni maly staw od 25-cio litrowego akwarium...
Heh - ale rozmowa z Toba chyba w tej kwestii nie ma wiekszego celu... coz - pozostaje wspolczuc rybkom :/
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Kolejna ofiara mitu o bojownikach żyjących w naparstkach, chyba faktycznie nie ma sensu ta dyskusja. Zrobiliśmy tylko off topa na całą stronę, a Dzimi pewno nadal nie wie, co będzie w swoim zbiorniczku miał :?
wróciłam :)
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

[/b]Czy to wygląda na 25l :?:

Obrazek

"Kałuże" na polu ryżowym to zazwyczaj wgłębienia pozostałe po racicach bawołów, a więc są to płytkie lecz długie przestrzenie wody. Chodziłeś kiedyś po naszym polskim błocie na przeciętnym polskim polu? Ja byłam kilka dni temu, podczas odwilży, na wierzchu jeszcze leżał śnieg, ja ważę jakieś 45kg (mniej niż przeciętne zwierze rolne) i wpadłam w błoto po kolana, na wysokość spokojnie 40cm- a to już wysokość akwa powyżej 100l. Co dopiero błotko na polach ryżowych...

Tu masz inne "kałuże". Może ciebie oświecą...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/b]
Obrazek
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

a paletki?
naturalnie zyja prawie w "blocie" a w akwa potrzebuja krystalicznej wody
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Koniec OT
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ