Pomocy NO2

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
artcie
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2007 0:51
Lokalizacja: warszawa

Pomocy NO2

Post autor: artcie »

mam problem zrobiłem ostatnio test na NO2 i cóz, porażka ponad 3mg/l, słuchajcie co mam zrobić, rybki jeszce żyja i jakoś dają sobie radę, ale powiem szczerze że stało to się w ciągu jakiegoś tygodnia, ponieważ mierzyłem tydzien temu i było ok, nic nie dodawałem przez ten tydzień nie nawoziłem roślin, więc nie wiem co jest grane, może można obniżyć to jakimiś preparatami, wiem że wode powinienem wymienić w całości, ale to najprostrze rozwiązanie a czy można to zrobić inaczej.

Pozdrawiam
~~art~~
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj parametry zbiornika: litraż, obsadę, rośliny, sposób karmienia, sprzęt.

Wody nigdy nie powinno podmieniać się w całości. Natychmiast podmień około 30%
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
artcie
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2007 0:51
Lokalizacja: warszawa

Post autor: artcie »

BARA pisze:Podaj parametry zbiornika: litraż, obsadę, rośliny, sposób karmienia, sprzęt.

Wody nigdy nie powinno podmieniać się w całości. Natychmiast podmień około 30%
60L
4 danio pręgowane
4 prętniki
4 kiriski
parka gupików

karmienie, suchy pokarm, czasami żywy
turbo filtr 350
tak zrobiłem wymieniłem ponad 40% zbadałem jest mniejsze stężenie NO2 ale to jeszcze nie to jest granica między 0,3 a 0,5
~~art~~
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wg mnie to masz niedojrzały filtr i małe przerybienie (14 ryb w 60 litrach, ok 4 litry/rybe).
Szybko rosnące rosliny pomagają utrzymać związki azotu na odpowiednim poziomie
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
artcie
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2007 0:51
Lokalizacja: warszawa

Post autor: artcie »

chemik4 pisze:Wg mnie to masz niedojrzały filtr i małe przerybienie (14 ryb w 60 litrach, ok 4 litry/rybe).
Szybko rosnące rosliny pomagają utrzymać związki azotu na odpowiednim poziomie
to co radzicie???? wymieniac wodę co 2 dzień????? w celu obniżenia tego NO2
co dziwne reszta parametrów jest oki

pozdrawiam
~~art~~
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podmieniaj wodę w ilości 20% co tydzień regularnie na odstałą, nie dokupuj ryb, możesz zastosować nieco szczepów bakterii (do kupienia w kazdym zoologu) najlepiej SERA. Przyczynę wysokiego NO2 tak jak Chemik upatruję w niedojrzałym filtrze = mało bakterii nitr. do oczyszczania wody.

Jak długo masz już ten zbiornik?

Żeby obniżyć NO2 możesz dosadzić nieco moczarki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
artcie
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2007 0:51
Lokalizacja: warszawa

Post autor: artcie »

BARA pisze:Podmieniaj wodę w ilości 20% co tydzień regularnie na odstałą, nie dokupuj ryb, możesz zastosować nieco szczepów bakterii (do kupienia w kazdym zoologu) najlepiej SERA. Przyczynę wysokiego NO2 tak jak Chemik upatruję w niedojrzałym filtrze = mało bakterii nitr. do oczyszczania wody.

Jak długo masz już ten zbiornik?

Żeby obniżyć NO2 możesz dosadzić nieco moczarki.
tak zrobiłem wymieniełem wodę 1/3 dokupiłem ten preparat sera do filtrów i baniek i powiedz mi teraz będe wymieniał kolejny raz wode w sobotę to jak długo ma odstac ta świeża??? i czy mam dodać tego preparatu do tej wody która ma odstać czy później bezpośrednio do aq????
zbiornik mam jakies 4 tygodnie
~~art~~
ODPOWIEDZ