co za paskudzstwo atakuje moje akwarium?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

co za paskudzstwo atakuje moje akwarium?

Post autor: karolcia683 »

czy ktos moze wie, co za swinstwo pojawilo sie w moim akwarium?na poczatku oblepilo mi kamienie, ale myslalam, ze to po prostu jakis osad po wzruszeniu go przy ostatnim sprzataniu tak dziwnie opadl, chcialam poczekac do nastepnego sprzatania, wyssac go i wtedy zobaczyc, czy powroci. dzis mialam sprzatac, ale wlasnie zauwazylam, ze to cos zaczelo wlazic na szyby i rosliny, co wykluczylo martwy osad, bo przeciez sily grawtacji jednak chyba istnieja. w takim razie sadze, ze to cos zyje, choc wcale tak nie wyglada. jak wzielam to w reke to byla taka maz, ale sposob ulozenia tego na szybie nie jest przypadkowy. parametry wody to:
pH miedzy 7, a 7,5 moj test pokazuje wartosci co 0,5
KH 8
GH nie wiem-wadliwy test
PO4 1,5mg/l
NO3 10mg/l
T-25stopni
Fe <0,25mg/l
NO2-<0,1mg/l

jesli chodzi o to, co dodawalam do akwarium ostatnio nowego to bylo tego troche, gdyz moje rybki ostatnio chorowaly i leczylam je roznymi lekami. jednak moze ogranicze sie do podania tych rzeczy, ktore pojawily sie w akwarium na kilka dni przed pojawieniem sie tego dziadostwa.
ostatnim lekiem, jaki podawalam byl fungistop tetry. przefiltrowalam go przez wegiel aktywny, zmienilam czesc wody i dodalam sol akwarystyczna. dodalam tez fishtamin dla wzmocnienia ryb, ale to juz chyba po pojawieniu sie tego czegos (dokladnie nie pamietam, ale tak mi sie wydaje). zaczelam tez karmic ryby suszona dafnia, czego wczesniej nie robilam.
co jeszcze zauwazylam innego,to to,ze wczesniej mialam lekko mleczna wode,bo plywaly w niej biale drobinki. nie moglam sie ich pozbyc od kilku miesiecy, a od ostatniego sprzatania woda stala sie przejrzysta.
dodam jeszcze, ze ryby czuja sie dobrze, nie widze zadnych objawow choroby, a ta, ktora leczylam fungistopem, ustepuje.poradzcie mi, czy odseparowac ryby?
ODPOWIEDZ