Parę nudnych pytań początkującej, akwarium 45 l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gabbiano
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2007 15:21
Lokalizacja: Wrocław

Parę nudnych pytań początkującej, akwarium 45 l

Post autor: gabbiano »

Dziękuję wszystkim, którzy udzielili mi już odpowiedzi w poprzednich postach.
Prawie wszystko co wiem o akwarystyce jest z tego forum, ale jest tyle nowych pytań, a na sprzedawców w sklepach akwarystycznych nie ma co liczyć.
Wypłukałam żwirek, wygotowałam kamień i korzeń, akwarium wymyłam, zalałam to wszystko wodą, włączyłam filtr i grzałkę, do filtra włożyłam tabletkę Bactrozymu (chyba dobrze zapamiętałam nazwę). Hula to sobie od soboty.
1. Czy powinnam dodać do wody jakiś uzdatniacz? Wyczytałam, że im mniej chemii tym lepiej, natomiast w wątku o zakładaniu akwarium, radzicie jednak żeby dodać. Czy jak dodam uzdatniacz to skróci się czas dojrzewania?
2. Kupiłam akwaflawine, w której mam zamiar wymoczyć rośliny przed włożeniem do akwarium, czy lepszy będzie polecany też przez forumowiczów nadmanganian potasu ?
3. Jak rozumiem wkładam rośliny razem z tą ziemią, z którą są sprzedawane? Czy dodawać od razu jakiś środek dla roślin czy kulki pod korzenie itp?. Na żwirku było napisane – podłoże dla roślin.
4. Na tej akwaflawinie jest napisane aby wlać stosowaną ilość profilaktycznie do akwarium? Mam wlać ?
5. Do zakupu ryb jeszcze mam czas, ale nurtuje mnie sprawa kwarantanny ryb. Czy jak wpuszczę ryby do akwarium to nie przeniosę jakiegoś syfu? Z drugiej strony gdzie zrobić taką kwarantannę? Stosować środki do wody typu akwaflawina?

Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Ania
ODPOWIEDZ