Jakie pielegniczki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
krzysiek100
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2007 14:53

Jakie pielegniczki

Post autor: krzysiek100 »

Chcialbym dokupic parke pielegniczek do mojego akwarium tylko nie wiem jakie.
mam:
3 mieczyki
4 molinezje
2 Molinezje żaglopłetwa
3 Platynki
6 kiryskow
3 glonojady
1 kosiarke
2 gurami
okolo10 gupikow
2 kirysniki
5 rozborek klinowych
5 danio

akwarium ponad 150 litrow narozne

myslalem o kakadu lud ramireza
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Fajna mieszanina, ramirezki ani kakadu tam nie pasują bo wymagają miękkiej i kwaśnej wody a ryby które masz w akwarium (poza razborami, gurami i kiryśnikami) dobrze czują sie w twardej, alkaicznej wodzie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
krzysiek100
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2007 14:53

Post autor: krzysiek100 »

mialem kiedys ramirezy ale w mniejszym akwarium i byly tam podobne ryby jak teraz mam i zyly dlugo ale pozniej zdechly a razem z nimi molinezje mieczyk rozborki i chyba 2 kiryski
musialy zachorowac na cos

w tym mniejszym akwarium nawet kilka razy zkadaly ikre
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Ale mieszanka :shock: ja bym oddal te guraminy, kirysniki i danio( bo mi tam nie pasuja a poza tym jesli gurami to para to z czasem zaczna terroryzowac akwa jesli beda przed tarlem).Z pielegniczek polecam akary z maronii(ja jestem w tych rybciach zakochany) sa spokojne i rosna do 10 cm(czesto mniej) np parke i do nich dodac parke ramirez, zostawic kiryski kosiarke(dokupic choc 1),glonojady,i zostawic rasbory.Reszte bym oddal :lol: to tylko moje zdanie :wink: ale ta obsada mi nie bardzo pasuje zbyt wymieszana jak dla mnie :? Molinezje wola slonawa wode mieczyki sa straznie terytorialne, platynki i gupiki wode zasadowa wola,danio wola wode zimniejsza od pozostalych, a reszta woli miekka wode podobnie jak pielegniczki i cieplejsza.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ