[45l] Inesy, ramirezki i co jeszcze?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

[45l] Inesy, ramirezki i co jeszcze?

Post autor: fhuzbych »

Wyczytałem że te rybki wymagają średnich akwariów tj ok 40cm długości
-SKRZELOPIÓR
-PRĘTNIK KARŁOWATY
-PSEUDOGURAMI Z KUPANG
-PSEUDOGURAMI DAYA
-AKARKA PASKOWANA
GĘBACZ WIELOBARWNY
-PIELĘGNICZKA RAMIREZA
Czy mogę sie przymierzyć pod którąś z nich mając takie akwarium tj45L czy raczej sobie odpuścić ze względu na początki mojej przygody z rybkami aby uniknąć rozczarowań
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poza prętnikiem karłowatym żadna z tych ryb nie nadaje się do 45l, - to jest moje zdanie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

Ramirezka

Post autor: fhuzbych »

A Ramirezka? bardzo mi się podoba wiem że najlepiej czuje sie w ok 100L ale publikacje podają o min 40L więc może....

Wg opisu http://amazonia.biotopy.pl/ryby/cichlid ... phagus.php
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

parka ramirezek, cztery otoski, sześć Inesów. Maks.

Uwaga: ramirezki wymagają miękkiej i kwaśnej wody. Podobnie jak Inesy, są jednak od Inesów wrażliwsze.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

Post autor: fhuzbych »

Moja woda pH 7,6
two 17
twc 12

czy to wystarczy pod ramirezkę i neony
ew jak zmiękczyć wodę może gotować i podmieniać co jakis czas dla akwa 45 L byłoby to możliwe czy to wystarczy?
A może stosować CO2 albo środki chemiczne np ACIDON
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Parametry dosyć wysokie. O ich zbijaniu poczytaj w dziale :WODA. Chemii w akwarium staraj się unikać.

Neony nie są tak wrażliwe jak ramirezki. Dla pielęgniczek woda musi być bardziej miękka, pH nawet poniżej 7.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Dla pary ramek i kilku neonów będzie ok, ale ramek w tym nie rozmnożysz. Żeby zrobic rybkom lepiej proponuję włożyć do filtra lub przepuszczać wodę do podmian przez torf. Może być tani ogrodniczy, byle naturalny, bez nawozów. Torf zmiękcza i zakwasza wodę w sposób naturalny i wprowadza do niej związki humusowe. CO2 nie da efektu przy tak wysokiej twardości węglanowej, więc jeśli chcesz się w to bawić, proponuję zaopatrzyć się w żywicę jonowowymienną np FiltraX K firmy Zoolek. IMO o laniu chemii w postaci kwasów zapomnij. Więcej z tego kłopotów niż pożytku na dłuższą metę.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Ważne też z jakiego źródła masz rybki - jeśli od lokalnego hodowcy to prawdopodobnie nie będzie trzeba w ogóle z wodą kombinować, dopytaj tylko czy stosował jakieś zmiękczacze i zakwaszacze (np. wkład z torfu do filtra). Jesli sprowadzane, może być różnie, choć nie sądzę by te parę stopni zrobiło im jakąś wielką różnicę.
100 l: reaktywacja
Obrazek
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

Post autor: fhuzbych »

A taki preparat Aquafix TwW wymieniacz jonowy do powieszenia w akwarium?
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

No jest taki, kiedyś się w to bawiłem... jak ktoś bardzo musi... :wink: (Jest też taki do TwO, żeby nie było 8) ). Podobnie jak wyżej - pytanie jak bardzo różnią się parametry twojej wody od optymalnych i w jakich rybki były dotychczas trzymane. Są gatunki super wrażliwe, są takie które np. nie podejdą do tarła, a są takie którym to generalnie tito :lol:
100 l: reaktywacja
Obrazek
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

Post autor: fhuzbych »

No akwarium kończy dojrzewać, woda "kryształ" roślinki rosną jak szalone two i tww oraz pH spadło (kationit+ CO2) jeszcze mam w zanadrzu torf no i dorobienie drugiej świetlówki 14W jak na razie mam jedną 14 choć roślinki rosną przy jednej, ale nie wszystko na raz. Tylko brak obsady jest tylko samotny gupik samczyk.
W sobotę będzie 3 tygodnie
Planuję tak /akwa 45L Profil/:
2 ramirezki
4-6 neonek inesa lub rodostomusy jeszcze się zastanawiam
2-3 otoski
2-3 kiryski
1 gupik samiec jest i musi zostać / prezent córki 4-ro letniej na gwiazdkę wraz z kulą od której cała przygoda się zaczeła kula robi teraz za doniczkę/
Może być ? a może inaczej czekam na rady i opinie
Pozdrawiam wszystkich
ZBYCH
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Moim zdaniem może być, jeżeli już nic więcej nie dorzucisz. Akwa jest na skraju przerybienia, ale jeżeli regularnie co tydzień będziesz podmieniać wodę i czyściś filtr to powinno być ok.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ