choroba foto

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
hogata
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2007 16:35

choroba foto

Post autor: hogata »

witam mój mąż hoduję rybki wiec nie powiem wam wszystkiego, kupiliśmy ostatnio parę samic mieczyka i myśle że od tego to sie zaczęło, padają nam rybki które mamy juz dość długo, od 2 dni padły nam 2 neonki, samiczka mieczyka, bojownik a dziś dogorywa samica bojownika. Pokazuje wczorajsze zdjęcie samca . Dzisiaj samica ma już zaatakowany pysk i oczy takim białym nalotem.
pomocy co to jest pozdrawiam ,ja na chwile :oops:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef6 ... ff79a.html

podaj parametry wody, wielkość zbiornika i obsade, wtedy bedzie łatwiej postawić diagnoze, Chemik4
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Mi to wyglada na martwice płetw ale niech sie wypowiedza Ci co mieli stycznosc z ta chorobą ja na szczescie nie miewam w akwa nawet ospy :lol: wiec i na leczeniu bardzo sie nie znam :wink:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Pavel
Posty: 73
Rejestracja: 17 paź 2006 15:48

Post autor: Pavel »

Witam
Tak jak już wspomniano więcej parametrów, pomogłoby ustalić przypuszczalnie chorobę. Dla ułatwienia w tym dziale są podane opisy chorób, które mozna przyporządkować to tego przypadku. Po uszkodzeniach płetw można wnioskować ze faktycznie może to byc martwica płetw, lub tez tuberkuloza, albo choroba kwasowa. Wspominasz tez coś o białym nalocie. Może to być pleśniawka, która zwłaszcza atakuje osłabione rybki, lub tez Flexibakterioza, która posiada podobne objawy do pleśniawki, ale jest trudniejsza do wyleczenia. Tak więc więcej danych o akwa wówczas można spróbować coś powiedzieć.
Pozdrwiam Pavel
hogata
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2007 16:35

Post autor: hogata »

Witam dziękuje za pomoc choroba została rozpoznana jako Flexibakterioza i przyszła z mieczykami akwa ma 112l było w nim ok 20 neonków ,4 mieczyki i 2 bojowniki ,5 ślimaków i 3 kiryski , 4 kosiarki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d9 ... fa5d5.html
mąż kupił wczoraj jakieś tabletki i jest już lepiej
a mamy filtr kubełkowy firmy JBL oczywiście grzałka
Pozdrawiam Hogata :P

Umarło jeszcze wczoraj kirysek ,neonek, bojowniczka.

Edytuj
Ostatnio zmieniony 08 lut 2007 11:27 przez hogata, łącznie zmieniany 1 raz.
Pavel
Posty: 73
Rejestracja: 17 paź 2006 15:48

Post autor: Pavel »

Witam
Jeśli choroba została rozpoznana faktycznie jako flexibakteriaoza to czeka Cie dość długa kwarantanna zbiornika. Do leczenia tej choroby zazwyczaj stosuje się trypoflawinę do kąpieli rybek oraz profilaktycznie do zbiornika można dozować MFC.
Ja podczas leczenia tej choroby stosowałem kąpiele w streptomycynie oraz stosowałem MFC. Czas leczenia u mnie wyniósł ok 2 tygodni w przypadku jednej rybki, ale objawy zdążyłem dość szybko zauważyć, co tez wpływa na czas leczenia.

P.S
Aby znaleźć więcej info mażesz skorzystać z opcji szukaj na forum filtrując przez nazwę choroby

Pozdrawiam Pavel
hogata
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2007 16:35

Post autor: hogata »

Tabletki które kupiliśmy nazywają się baktopur direct na 400l firmy sera wrzuciliśmy 2 tabletki i dodatkowe napowietrzenie i na razie nie ma nowych objawów choroby. czy mimo to powinniśmy użyć trypoflawinę do kąpieli rybek oraz profilaktycznie do zbiornika dozować MFC?
Dzięki i pozdrowienia Hogata :wink:
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Mieszanie chemii nie jest wskazane, lepiej trzymać się jednego lekarstwa. Dodaj do wody 2 łyżki stołowe soli - to naturalny środek odkażający. Podnieś temperaturę do ok. 28 stopni i zapewnij dobre napowietrzanie. Chorobie sprzyja duża twardość wody i duża ilość związków organicznych w wodzie, zrób częściową podmianę wody. Niektórzy stosują leczenie tetracyklinami, ale to już chyba weterynarz musi przepisać.
Pozdrawiam
Kinga
ODPOWIEDZ