Co to jest?

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
marten1
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2006 17:04
Lokalizacja: Łódz

Co to jest?

Post autor: marten1 »

Witam,po leczeniu ryb Capitoxem po tygodniu zauważyłem ze z filtra zew.wypływają cienkie jak włos białe robaki,nie wiem co to jest? chociaz widze ze rybki chętnie je zjadają, moze ktos juz miał taki przypadek? nie wiem co robic czy czekać aż ryby to wyjedzą czy zastosowac jakiś środek? czekam na porade i Pozdrawiam
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Nie wiem czy u mnie nie jest to samo gdy zakładam tarlisko i jakis czas nie ma w nim ryb wowczas na szybach pojawiaja sie takie długie cienkie białe robaczki śmiesznie pełzaja(jakby sie wiły) po szybach widac je gołym okiem ale dokładniej mozna sie im przyjzec dopiero pod mikroskopem ze posiadaja jakies włoski i wogole.U mnie te robaczki sa zjadane przez tarlaki i nie zauwazylem by jakas szkode robiły rybom.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jeśli nie szkodzą robym to je zostaw
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Aloj
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2007 0:36
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Aloj »

kiler - ja na te małe pełzające mówię płazińce (nie wiem czy poprawnie) ale one są niegroźne dla ryb. U mnie pojawiają się okresowo. Teraz dałam sobie spokój z ich likwidacją ale kiedyś gdzieś wyczytałam, że bojownik je zjada (coś jak bocja ślimaki), spróbowałam - faktycznie oczyścił akw. Może komuś się przyda inf.
ODPOWIEDZ