[170]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

marekb2006
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2006 8:32
Lokalizacja: Toruń

[170]

Post autor: marekb2006 »

Witam! Mam taka sprawe. Moja obsada to:
20 x B. sumatrzańska
15 x b. pięciopręga
10x neon innesa
7 x mix brzankowy np b. rozowa, titteya, pandzia.
2x kiryśnik czarnoplamy
5x zbrojnik niebieski
4 x platydoras costatus
5 x kirys
2x bocja
Jak widac akwarium jest znacznie przerybione. Dlatego tez podjalem decyzje o pozbyciu sie(czyt. oddaniu) brzanek i neonow. I w tym miejscu prosze o rade. Myslalem zeby zamiast tych wszystkich ryb kupic 10 skalarow. Jednak myslalemtroche nad tym i zastanawiam sie czy oprocz skalarow nie dopkupic jeszcze jakis pielegnic przypuscmy kakadu albo pawiookich. Np. 6 skalarow i 4 jakies pielegnice. I stad kilka pytan. Czy ktores z tych pielegnic nie zniszcza mi roslin. Czy beda zyły dobrze ze skalarami i pozostałymi rybami. A moze pozostac przy tych 10 skalarach. Mam zbiornik 170l. wysoki na 50 cm wiec dla skalarow w sam raz.
Dziekuje za wszelkiego rodzaju wskazowki. Pozdrowienia.


Czy ciężko odpowiednio zatytułować temat i napisać go w dziale OBOK ? S.
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Pielęgnice pawiookie rosną do 30 cm, twój zbiornik dł. 90-100? cm jest dla nich za mały. Dla skalarów taki litraż to na najwyżej dwie pary, a i tak mogą być bójki. U mnie 140 litrów było za małe dla dwóch skalarów (agresor wielkości 5 zł), bitki trwały 3 tygodnie, zanim się zaakceptowały. Do skalarów możesz dodać harem kakadu 1+2, albo 1 para skalarów i 2 pary ramirezek. Uzupełnieniem może być jakiś drobiazg, do górnych partii hokejówki lub gupiki, w środkowych kąsaczowate albo inne ławicowe, bo więcej rybek średniej wielkości lub dużych zrobi niepotrzebny tłok. Zamiast skalarów mogą być pielęgnice meeka
Pozdrawiam
Kinga
marekb2006
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2006 8:32
Lokalizacja: Toruń

Post autor: marekb2006 »

tyle ze gdzies przeczytałem ze pielegnice zrobia mi rozrobe w akwarium z roslinami, beda je wykopywac itp. jeszcze pytanie. Jak chciałbym ewentualnie kupic zamiast skalarów te meeki i miałbym kakakdu to czy po pierwsze nie zrobia krzywdy kirysom i innym przydennym a po drugie ile ich wtedy mam wprowadzic. Po haremie z kazdego??
ODPOWIEDZ