Krewetki słodkowodne

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Agta
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2005 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Krewetki słodkowodne

Post autor: Agta »

Bardzo się zainteresowałam tą dziedziną i przyznam że w niedalekiej przyszłości chciałąbym sobie krewetkarium założyć. ktoś tu ma jakies doświadczenia związane z tym?
będe bardzo wdzięczna za wszelkie informacje :wink:
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Witam, co do tematu:
http://bcz.pl/krewetki/foto.php <<sooper fotki!!
http://www.akwaria.pl/krewetki << duużo info o krewetkach

nadmieniam iż jestem w trakcie tworzenia działu o krewetkach w moim serwisie :)

co do avatara to faktycznie na dniach maksymalna jego wielkość została zwiększona do 100x100 px (hehe ale jesteśmy liberalni 8) )
Awatar użytkownika
Agta
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2005 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Agta »

Saddamek wielkie dzięki za likn do fotek, są świetne, zato wcześniejszy link dobrze znam :-) dziś obie lookałam gatunki.. i najbardziej mandarynka mi się spodobała i white pearl, a o ile dobrze wyczytałam nie można łączyć innych gatunków w przypadku white pearl.
ddawidek8 wczoraj przeczytałam wszystkie artykuły, potrzebuję wiedzy jakiegoś doświadczonego akwarysty :wink:
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Teraz masz wiedze teoretyczną, teraz ją wdroż, na metodzie prób i błędów zdobędziesz doświadczenie :D - ja też myśle o krewetkach, ale u mnie ciężko je dostać obecnie.
Awatar użytkownika
Agta
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2005 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Agta »

wiesz, tylko ja nie mam żadnego doświadczenia w zakładaniu akwarium. nawet rybek nie mam :wink: :wink: :wink: a tak startuję sobie po prostu od krewetkarium, bo po pierwsze strasznie mi się spodobał ten pomysł, a po drugie, jednak rybki są zbyt popularne :wink: nic do nich nie mam, ale chcę czegoś oryginalnego spróbować
kleopatra2015
Posty: 26
Rejestracja: 08 sty 2005 19:18

Post autor: kleopatra2015 »

ja posiadam obecnie tylko dwie krewety filtrujace. dam ci rade: zatkaj wszystkie mozliwe otwoty w akwa bo jak krewetom cos nie przypasi to poprostu sobie wyjda i ich nie znajdziesz. krewetki (moje) uwielbiaja sie "opalac" na lisciach cryptokoryny ktore wystaja z wody. musisz miec spory przeplyw wody w akwa zaby krewety mialy co lapac do zarcia. moim zdaniem potrzymaj sobie z jakis miesiac lub dwa kilka rybek w akwa nawet 3 i po tych miesiacach wpusc krewetki. dlaczego?? krewetki musza miec co jesc wiec musi sie narobic troszke glonow na roslinach i w miedzy czasie mozesz hodowac rybki:). niektorzy mowia ze potrzeba zadomowic akwa przez jakies 2 miesiace ja osobiscie nigdy tak nie robilam i akwa mi sie trzyma swietnie. jesli decydujesz sie na rybki + krewetki to musisz wyposazyc akwa w wiele kryjowek gdyz krewetki w okresie wylinki moga stac sie obiektem polowania. krewetki zjadaja swoj pancerz po wylince. nie nastawiaj sie na rozmnazanie krewetek przynajmniej na samym poczatku , jest to podobno bardzo trudne. na poczatek proponuje ci kilka krewetek filtrujacych i kilka amano. powodzenia w hodowli krewetek mam nadzieje ze na forum bedziesz sie dzielic z nami info i zaobserwowanymi ciekawostkami. bedzie o czym pisac gdyz krewetki sa bardzoo ciekawymi zwierzetami. (ja moge caly dzien na nie patrzec one maja takie pocieszne "lapki")
KLEO
Awatar użytkownika
Agta
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2005 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Agta »

narazie skombinowałam sobie akwarium (jakieś 30l), ale nie wiem gdze je dokładniej umieścić.
a co do rybek, to na początek do krewetek myślałam o zwykłych neonkach. myślę że będzie oka :-)
dzięki wielkie za rady
pozdro
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

pare linków:



...w internecie jest 50 przepisów na krewetki/1 artykuł akwarystyczny o krewetkach...wole patrzec na krewetki w akwa niz na talerzu :D
Awatar użytkownika
Agta
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2005 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Agta »

a mógłbyś jeszcze raz te pare ciekawych linków podać? :) byłabym bardzo (w)dźwięczna :P
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

kurcze...uciekły :lol:
jeszcze raz...


nie sa to może super stronki...ale zawsze sie cos przyda...strzasznie mało jest o krewetkach w internecie...przynajmniej do celów akwarystycznych :lol:
p_gregorczuk

krewetki

Post autor: p_gregorczuk »

Witam serdecznie.
To mój pierwszy post więc przepraszam za ewentualne błędy.
Mam od niedawna dwa akwa w domu.
Pierwsze zostało kupione miesiąc temu na dzień dziecka (60 L)
Po 2 tygodniach stwierdziłem, że mnie interesuje AKWARIUM
(czyli od 250 w górę.)
Mam już 300 "ogólną" a w 60 jest krewetkarium - 30 amano, 5 kirysów sterbai, 4 red noose, 5 filtrujących i 20 neon simulans. Jak to się opisuje to można pomyśleć, że to zbyt wiele ale wcale tego nie widać ( stąd zakup neonów ).
Będę się starał pisać na forum o swoich "przeżyciach" z krewetkami. Pozdrawiam
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

p_gregorczuk zarejestruj sie...bedzie ci lepiej na forum :D
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A ja Ci własnie powiem p.gregorczuk ze w 60l to masz o wiele zaduzo :evil: O wiele za wiele.I to nie chodzi o to czy widac czy nie widac :!: Chodzi o warunki panujace w akwarium.Sam w 60l mam 20 neonów innesa,5 czarnych i 5 kirysków pstrych i to juz jest duzo jak na 60l.A ty do tego masz tam 30 amano :!: :shock: :evil: :evil: :evil: 5 fltrujących :evil: :evil: i 4 red nose.Boshe facet zastanów sie nad losem krewetek i ryb w Twoim akwarium.akwarium masz niedawno jesli od dnia dziecka który był w tym roku.Robisz błedy kazdego poczatkujacego akwarysty mianowicie kupujesz do akwarium co Ci si podoba i w jakiej ilosci Ci sien podoba.Twoje krewetki nie maja tlenu to raz,krewetki filtrujace owszem moze i troche filtruja ale w takim stezeniu azotu to oi one niewiele do powiedzenia maja :evil: :evil: Męczysz po prostu krewetki i ryby.Zastan.ówsie nad tyw co robisz...
P.s to sa skutki kupienia dziecku akwarium i nie wytlumaczenia mu wszystkiegfo badź kupienia odpowiedniej literatury i oczytania w internecie i pytania na forum(oczywiscie naszym) :evil: .Krewetki i ryby to zywe stworzenia ehhhh
Przemek
Przemek Gregorczuk
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2005 19:53
Lokalizacja: wawa

Post autor: Przemek Gregorczuk »

OWL. Dzięki za pomoc.
Dziś robię odłów neonó i jadą do ogólnego.
Mam nadzieję, że będzie im tam lepiej a i krewetki odsapną.
Sory za błędy żółtodzioba ale frycowe trzeba płacić.
Faktycznie nie ma gdzie poczytać, nie można słuchać "handlowców" w sklepach bo im tylko o kasiorkę chodzi.
Jeszcze raz dzięki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wiesz to nie chodzi o neony tylko o amano.#0 w 60l to duzo.Naprawde.{Pomysl pokombinuj.mógłbys zrobic tak ze zostawic sobie 10 neonów i wpuscic do tego 1 fioltrujaca i 10 amano np :D
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ