Krewetki słodkowodne

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

magda_dera
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2005 10:47

amano

Post autor: magda_dera »

witam w sobote podmienilam jak zwykle co 3 tygodniowo wode w akwa i nagle zdechly mi w ciagu dwuch dni amano wszystkie 4 co sie moglo stac?
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

A woda była odstana ? może jakaś chemia wdarła się do akwarium ?
magda_dera
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2005 10:47

Post autor: magda_dera »

niestety moje warunki domowe nie pozwalaja na odstawanie wody zawsze stosowalam wode z uzdatniaczem bez odstawania i nic sie nie dzialo az do soboty a robie to juz od pol roku i zawsze jest ok
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Uuu wiesz ja kiedys dawałe muzdatniacze i to do wody odstałej (wg mnie mało dawały), albo w tych dniach może wodociągowcy chlorowali wode ? (jest tam co jakis czas, nawet po gotowaniu woda smierdzi chemią), a jak temperatura wody ? moze była za niska ?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Mi sie jednak wydaje ze winic mozna sam uzdatniacz.Niby ma pomagac,wiazac chlor i metale ciezkie ale to chemia.Krewetki słyna ze swojej delikatnosci i nagromadzenie chemi w akwa mogło spowodowac zgon krewetek.Przy krewetkach nie stosuje sie zadnej chemi.Nie wiem jakie masz akwarium ale sadze ze 10l wiaderko i nalanie do niego wody zeby odstała to nie az tak duzy problem.
Pozdrawiam
Przemek
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Niedawno byłem w sklepie zoologicznym. Przyglądałem sie owym stworzonkom, po czym stwierdziłem, że po założeniu akwarium one też zagrzeją miejsca w czterech szklanych ścianach. Jestem tu nowy, jest dużo rybich for, ale to mi sie spodobało najbardziej. W ogóle cała strona jest super. Zobaczymy jak Wam ze mną będzie :-).
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Bardzo fajnie ze bedziesz zakładal akwarium z krewetkami bo te zwierzatka sa bardzoi ciekawe do obserwacji i dostarczaja tyle samo radosci co ryby tylko wymagaj ciut wiekszego doswiadczenia.
Pozatym witamy serdecznie na forum i mam nadzieje ze znajdziesz u nas duzo informacji w zapewnionbej przez ekipe przyjaznej atmosferze.
Pozdrawiam
Przemek
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

moim zdaniem potrzymaj sobie z jakis miesiac lub dwa kilka rybek w akwa nawet 3 i po tych miesiacach wpusc krewetki.
Jak myślicie, jakie mogłyby być to rybcie? Żeby pomogły by w ustabilizowaniu początkującej sytuacji ;), oraz miały podobne wymagania do krewetek? Mógłbym poszukać w google, ale Wy jesteście bardziej mi wiarygodnym i na dodatek wypróbowanym już źrodłem wiedzy. Jakie macie propozycje?
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Wojtek pomożemy. Ale musisz napisać w ilu litrach będą krewetki i te rybcie. Bo bez tego to ciężko cokolwiek doradzić.

Pozdrawiam
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Będą one w akwa 20l :). Sorry, zapomniałem napisać :-).
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

stadko gupików w układzie 1 samiec i 3 samiczki powinno wystarczyc.Wiecej nie mozesz bo akwarium jest małe.
Pozdrawiam
Przemek
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Piusałeś Owl, że solić 2 łyżeczki na 10l. Kiedy wsypać tą sól? Przed wpuszczeniem gupików :D? Czy krewetek? Robić to w wiaderku, czy bezporśrednio do akwarium?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po wpuszczeniu krewetek sypac sól bezposrednio do zbiornika.
Pozdrawiam
Przemek
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Dziękuję za odpowiedź. Nie ma znaczka "pomógł", może pojawi Ci się po tym poście. Yyyyy - nie ma :(.
ODPOWIEDZ