mój mieczyk

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

mój mieczyk

Post autor: vitesse7 »

Witam mam problem z mieczykami. od kilku dni zaczseły tak jakby zdychać. niewiem co im jest. zamiast poływać normalnie to stoją wmiejscu i robią taki ruch wachadłowy. tak wiją sie jak wąż. co im jest?;/ prosze o szybką odpowiedź i podpowiedź co im dać. wlewałem akryflawine ale nic nie pomogło sól akwarystyczna też nic nie pomogła. prosze pomoc
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj nam informacje na temat akwarium: litraż, obsadę, parametry wody, sprzęt, jak długo zbiornik już stoi. Zgodnie z założeniami tego działu.

To są podstawowe wiadomości, jakich potrzebujemy. Bez tego nic nie jestem w stanie napisać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

zbiornik 120l totalny restart był w grudniu. woda jest krystalicznie czysta, teraz wlałem akryflawine to jest zielona. obsada. 7 kiryskow 5 mieczyków gupików eldnera duzo bo sie z jednej parki zrobiłe dziesiatki.. i dwie molinezje malutkie. dużo ampularii i 4 zbrojniki niebieskie w tym 2 małe wielkości 3 cm. temp wody 27oC. od 2 tyg nie nawoze CO2 bo mi sie bimbrownia rozwaliła. filtr aquashot 8W 24h/dobe działa. parametrów wody nie znam bo nie mam odczynników.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
ODPOWIEDZ