Mrożona ochotka

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hołek
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2005 18:06
Lokalizacja: Chełm

Mrożona ochotka

Post autor: Hołek »

Akwarium 45l
Skład: 2 glonojadki, 5 głupików (2 samce 3 samiczki), parka mieczyków
Po podaniu mrożonej ochotki (oczywiście odpowiednio przygotowanej, płukanie itp) ryki dostają szału.... Przez jakieś pół godziny po zjedzeniu pływają po akwa jak oszlałe. Może za mało im podaję???(tak na oko mniej/więcej 20 "robaczków") Czy to jest normalne zachowanie????

Rybki są w akwa od kilku dni, akwa wystartowało 29 kwietnia (dolany bio starter myślę, żę już prawie dojrzało bo woda jest jak kryształ), temp 25C, filtr chodzi non stop, światełko 15W 11h/d, pH wody itd. nie znam bo nie mam testów :(
Początkujący
45L - głupiki, mieczyki, glonojadki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Twój problem jest dośc nie typowy,choc mi sie wydaje że problemu nie ma rybki poprostu się ciesza i sa podniecone z powodu pokarmu.Mam jeszcze tylko pytanie,jak czesto karmisz je mrozonym pokarmem :?:
Przemek
Awatar użytkownika
Hołek
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2005 18:06
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Hołek »

Na razie dostały dwa razy w odstępie 5 dni. Zamierzam im dawać raz w tygodniu :D

Do tego raz dziennie (rano) dostają na zmianę Tropicala Ichtio-vit i Tetry TeraMin
Początkujący
45L - głupiki, mieczyki, glonojadki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

jak rybcie nie maja zadnych zmian na skórze i ciagnacych sie odchodów to wszystko jest w normie.
Pozdrawiam.
Przemek
Awatar użytkownika
Hołek
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2005 18:06
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Hołek »

Dzięki za pomoc :D , a ja głupi myślałem, że robaczki powodują u rybek agresję :wink:. OWL, a raz dziennie to nie za mało :?: Wystarczy podejść do akwa i już wszystkie są przy miejscu w którym dostają papu. Dodam, że nie widać u nich żadnych objaw choróbsk, brzuszki mają lekko zaokrąglone. No i daję im tyle, że w ciągu 30 sekund wszystko znika.
Początkujący
45L - głupiki, mieczyki, glonojadki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm ja swoje karmie dwa razy dziennie własnie tak żeby wszystko znikało w czasie okolo minuty.Nie polecamkarmic czesciej bo rybki mnoga częśc zostawic to zgnije sobie na dnie akwa no i syf gotowy.
Pozdrawiam
Przemek
arek
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2005 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: arek »

Owl pisze:jak rybcie nie maja zadnych zmian na skórze i ciagnacych sie odchodów to wszystko jest w normie.
Pozdrawiam.
a jak mają ciągnące się odchody? Bo zauważyłem, ze moje skalary czasem pływają z .. odchodami.
To jakaś niestrawność?
Akwa 200l, obsada póki co minimalna (3 skalary, 4 gupiki).
Karmię je Bio vitem i ovo vitem. Kilka razy dziennie, ale po szczypcie.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze arek jest cos takiego jak nowy temat :wink: Jesli ryby sa w dobrej formie ogólne czyli nie sa apatyczne nie maja zadnych zmian na łusce deformacji itp to ciagnace sie odchody nie śa objawem choroby.Wiele ryb ma z natury ciagnace sie odchody(przykład brudasy swiata wodnego welonki).Nie jest to zły objaw no mo.ze swiadczyc tylko o drobnym przekarmieniu.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ