chora welonka

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Asia_nmc
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2005 22:50
Lokalizacja: Bolesławiec

chora welonka

Post autor: Asia_nmc »

Mam problem z półtoraroczną welonką. Od jakiegoś czasu miała nastroszone łuski, czasami siedziała na dnie i szybko oddychała. Niepomogło urozmaicenie pokarmu, dodatki witaminowe do wody i MFC do odkażania. Teraz rybci zaczęły strzępić się leciutko płetwy, łuski wyglądają gorzej, a po boku ciała, niedaleko od ogona pojawiła się czerwonawa plama, rybcia szybko oddycha, jest słaba i chowa się w zakamarki akwarium. Woda jest regularnie podmieniana, filt pracuje całą dobę. Boję się, że długo juz nie pożyje :(
Co to może być??? jak jej pomóc? proszę o pomoc :(
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Obawiam sie ze twoja rybka jest chora na flexibakterioze.Zastosuj jej 3 kąpiele w trypaflavinie po 8 godzin kazda.Swoja droga w jakim akwa trzymasz welonke.mam nadzieje ze nie w kuli.
Przemek
Asia_nmc
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2005 22:50
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Asia_nmc »

Możliwe że to ta choroba, przypomniało mi się, że na łuskach rybci pojawiały się białe kępki, które jadnak na drugi dzień znikały.
Czy trypaflavinę można kupić w sklepie zoologicznym?

Dziękuję za pomoc
Asia_nmc
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2005 22:50
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Asia_nmc »

Niestety :( :( Z tej czerwonej plamy zaczęła lecieć krew, rybka odeszła na moich oczach, nic nie mogłam zrobić... :(
Wygląda to jakiś krwotok... Dodatkowo pojawiły się jeszcze dwie krwiste plany, rybka była w tych miejscach napuchnięta.
Co się mogło stać??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Przykro mi :( najprwadopodobniej była to własnie flexibakterioza.Jesli trzymałas rybke w akwa ogólnym radze jak najsybciej odizolowac pozostałe rybki i odkazic akwa jesli trzymana była pojedynczo to tylko odkazic.
Pozdrawiam
Przemek
Asia_nmc
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2005 22:50
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Asia_nmc »

Rybka była sama w akwarium, już je odkaziłam, poczekam trochę zanim kupię następne rybki...
Dziękuję za porady i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ