rybki mi umierają i są przy tym białe....

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ewcia_1990
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2006 16:37

rybki mi umierają i są przy tym białe....

Post autor: ewcia_1990 »

Dzisiaj wyłowiłam bojownika, martwego. Od dłużeszego czasu coś sie z nim działo, był niemrawy i siedizał w jednym kącie....Dzisiaj jak go wyłowiłam, to był cały biały....z czeronego zrobił sie biały...jak to możliwe?czy to jakaś choroba? wcześniej jeszcze wyłowiłam też białą rybke. I mam jeszcze jeden problem....na moich małych gupikach pojawiły się białe kropki...nie wiem co to może być, ale rybki nie są osłabione, ani nie wyglądają na chore, tylko zaniepokoiły mnie te kropki. Proszę o pomoc....:)

Jeszcze jedna rzecz....miałam małe molinezje bo dzisiaj wyłowiłam ostatnie i każda z nich była jakaś powyginana, wcześniej też miały problemy z oddychaniem. Czy to może być spowodowane tym, że rybki z jednego porodu zaszły ze sobą w ciąże? Bo tą molinezje kupiłam już w ciązy w sklepie i nie wiem teraz...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Powtarzam po raz tysięczny na tym forum:

Proszę podaj informacje na temat zbiornika: litraż, obsadę, sprzęt, parametry wody, od jak długo masz zbiornik. Bez tego nic nie jesteśmy w stanie pomóc.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ewcia_1990
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2006 16:37

Post autor: ewcia_1990 »

112 LITRÓW:

- 4 molinezje
-6 gupików ( 4 samice i 2 samce)
- 2 mieczyki (samiec i samica)
- dwie brzanki różowe
- dwie razbory klinowe
- 8 neonków inessa
- dwie niezydentyfikowane jeszcze przeze mnie rybki....wina mamy (niestety)

w akwarium mam dość duży korzen, 6 rodzajów roślin, grzałka Aqael, filtr FANFILTER plus
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jak często podmieniasz wodę? Parametrów nie znasz, więc co można powiedzieć? Jak długo masz już to akwarium?

Być może jest to ospa, więc użyj ichtiosanu. Piszę: być może, bo na to wskazują kropki. Natomiast na pewno coś się dzieje źle w zbiorniku i musisz interweniować.

Podmień 20% wody na odstałą i delikatnie wyczyść filtr.
Podnieś nieco temperaturę.
Zwiększ na maksa napowietrzanie.
Podaj ichiosan lub MFC, koniecznie!

Jeżeli masz taką możliwość załóż drugi zbiornik na szpital, używając nieco wody spuszczonej z głównego. Przekładaj do niego chore, białe ryby. Czekaj i obserwuj.

Uwaga przy okazji: neony Inesa mają zupełnie inne wymagania niż gupiki, mieczyki i molinezje, o bojownikach nie wspominając...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ewcia_1990
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2006 16:37

Post autor: ewcia_1990 »

Wodę podmieniam co tydzień...zwiększe napowetrzenie i kupię to co mi poleciłaś..Dziękuje:)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pisz co dalej, postaramy się jak najbardziej pomóc.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ