Dziwny zbrojnik

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wasz Myszka
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2007 3:51

Dziwny zbrojnik

Post autor: Wasz Myszka »

Witam serdecznie! Jestem początkującą akwarystką. Posiadam zbrojnika o dość dziwnych kształtach :shock: . W sklepie zoologicznym powiedziano mi, że to dość rzadki okaz, ale nie jestem pewna czy można w to wierzyć. Ma on długość ok. 10 cm (w sklepie powiedziano mi, że dorasta do 15cm), posiada bardzo smukłą budowę ciała ok 0,5cm (szer.) w najszerszym punkcie, oraz (co najbardziej mnie zadziwia) nos ok. 1cm. Jego ubarwienie to w przewadze ciemny brąz, brzuch jasny, grzbiet zdobi ciemno kremowy pas o nierególarnych kształtach. Z jego zachowań (ostatnio zauważonych, ale rzadkich): wyskakiwanie ponad taflę wody i uderzanie o pokrywę. Niestety nie byłam w stanie zrobić mu zdjęcia z powodu braku odpowiedniego sprzętu. Bardzo byłabym wdzięczna za podanie mi jego nazwy poniewż nie mogę znaleźć jej w internecie by dowiedzieć się o nim więcej. Bardzo proszę o odpowiedź na mój adres mailowy miramori@interia.pl . Z gróry dziękuję i pozdrawiam => jest podobny do Farlowella acus, z tym że mój ma dłuższy nos.
Wasz Myszka
ODPOWIEDZ