Krewetki z innymi rybkami??

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
zoltrixpl
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2007 9:56
Lokalizacja: Lomża

Krewetki z innymi rybkami??

Post autor: zoltrixpl »

Witam. Posiadam akwa 90l w którym trzymam 3 gurami 2 samice i jednego samca.Pomyślałem o dokupieniu kilku krewetek do towarzystwa, ale niewiem czy im sie nic nie stanie.Miałem wcześniej kilka sztyk ammano i molinezje które posiadałem poodgryzały im nóżki.Prosze o odpowiedź
rudzielec...7
Posty: 61
Rejestracja: 15 lut 2007 16:24
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: rudzielec...7 »

Ja miałam 10 krewetek, które wpuściłąm do akwa, w którym były gurami i bojowniki ;)
Nic złego się krewetkom nie stało, chociaż bojowniczkom strasznie się nie podobały. Ale jeśli masz sporo roślinek i różniastego rodzaju kryjówek, to nie ma problemu. Krewetki się schowają.

Jeszcze 2 dość ważne uwagi:
1. Uwaga na filtr. Krewecie strasznie lubią się chować w okolicy filtra (mają tak sporo jedzenia). Jeśli jest to filtr zewnętrzny to radzę jego wlot zabezpieczyć, choćby nawet pończochą.
2. Nie panikuj, nawet jeśli przez kilka dni nie widzisz kreweci;). Ja się juz pogodziłam, że moje maluchy przegrały walkę z bojowniczkami. A przy porządkach w akwa okazało się, że są schowane tak, żeby nikt nie mógł ich znależć (pod kamieniami, a nawet zakopane w żwirku). Wyłażą w nocy i wtedy moża je zaobserwować.
Pozdrawiam
Justysia
ODPOWIEDZ