[112l] kolejna odslona

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

[112l] kolejna odslona

Post autor: GREG121 »

Witam,
Po moim pierwszym 50l akwarium chciałem zaprezentować Wam kolejne tym razem 112l. Prace nad nim wciąż trwają ale zamieszczam na forum aby ustrzec się ewentualnych błędów.

Akwarium:112l 80x35x40
Osprzęt:
Grzałka: AquaTec 75W temp ok 25st
Filtr: kaskadowy FZN2
Oswietlenie: 2x18W Philips TLD18W/54
Napowietrzacz: Atman At1500
Tło: wykonane ze styropianowej maty za grzejnikowej :)
Dekoracje:
Podłoże: żwir kwarcowy 2-6mm+ troche grysu marmurowego
Dekoracje z granitu czerwonego i żółtego
Rośliny:
Cabomba Caroliniana
moczarka argentyńska
Cryptocoryna
Obsada na razie ta sama czyli
Mieczyk Hellera samiec+2samice
Molinezja Black Molly 2samce+samica
Danio Pregowane 3szt
Brzanki sumatrzanskie 2samce+samica
zbrojnik niebieski 2szt
Plany:
Zamierzam kupic sporo roslin, zmodyfikować obsadę, poprawić tło i oświetlenie. Napowietrzacz wymienić na bimbrownie CO2
ZANIM SKOMENTUJESZ
Wiem że obsada nie jest trafnie dobrana (brzanki, zbrojniki) oraz roślin jak na lekarstwo więc nie piszcie proszę o tym w co drugim poście :) nie jestem też pewien czy dobrze zidentyfikowałem rośliny.W każdym razie prace nad akwarium ciągle trwają.
Cenne będą dla mnie Wasze uwagi dotyczące ewentualnych roślin, elementów dekoracyjnych i obsady
http://patrz.pl?144548
http://patrz.pl?144547
http://patrz.pl?144549
pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

Moje uwagi:
- abstrachujac od tla, ktore kompletnie mi sie nie podoba, ale to rzecz gustu...
- doloz roslin- troche niskich traw z przodu i jakas 1-2 wysokie/rozlozyste rosliny z tylu, by ozywic kolorystycznie akwarium
- akwarium wyglada piekielnie pusto przez niska roslinnosc i wieeelkie polacie zwiru, na ktorych nic nie ma... Sprobuj dolozyc troche kamieni na dnie - najlepiej niewielkich, ale plaskich - ro rozbije trche efekt pustki
- co do obsady - prosiles o niekomentowanie ;)

Pozdrawiam
Qba
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Hej, 112litrów- masz duze pole do popisu, nasadź wiecej roślin, bo strasznie pusto w Twoim akwa.
wróciłam :)
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

Przede wszystkim dzięki za opinie, to że mam mało roślin wiem, chodziło mi bardziej o to jakie rośliny brać pod uwagę. Na razie myślę o powiększeniu tych które już mam tzn Cabomba i moczarka (chyba). Poza tym może mech jawajski i coś na pierwszy plan. Zastanawiam się też nad jakimś korzeniem chociaż mam juz dekoracje z kamieni i nie wiem czy nie przedobrze.
Co do tła to jak już pisałem jest do poprawy bo jak na razie korzystałem z dostępnych (ograniczonych)materiałów.
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Re: [112l] kolejna odslona

Post autor: Andersh »

GREG121 pisze:Witam,
Po moim pierwszym 50l akwarium chciałem zaprezentować Wam kolejne tym razem 112l. Prace nad nim wciąż trwają ale zamieszczam na forum aby ustrzec się ewentualnych błędów.

...pierwszy już chyba mamy - to akwarium jest za bardzo FRESH.
Po jakim czasie od zalania wpuściłeś rybki?

Widzę, że tłem jest pomalowany styropian. Proponuję pokryć go jakimś ciemnym materiałem (granat,czerń) będzie dużo lepiej.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2007 16:49 przez Andersh, łącznie zmieniany 1 raz.
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

No co do rybek to rzeczywiście się pospieszyłem ale ok 50% wody jest z wcześniejszego akwarium a do nowego filtra włożyłem "smieci" ze starego i tak to chodziło ok 4 dni. Potem stopniowo przeniosłem obsade ze starego. Wiem że za wcześnie ale nie umiałem wytrzymać :oops:
Co do tła to spróbuje z tym materiałem, dzięki
ODPOWIEDZ