[450] -green

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

[450] -green

Post autor: Arkadiusz77 »

Witam
Wymiary baniaka: 150X60x50 cm
Filtracja : Tetra tec 1200 + Penplax 700.
Oświetlenie 4x 54 W T5 865 Philips.
Podłoże: BIOGRUNT w części dolnej jako żyzny element aktywnego biologicznie podłoża, żwir o frakcji 3-4 mm w częsci wierzchniej, warstwa od 5- 10 cm.
Nawożenie: Planta Activ Mikroelementy, Makroelementy
CO2: Butla wysokociśnieniowa.
Zbiornik powstał 20 grudnia 2006r.
Flora:
Lileopsis nowozelandzki-trawnik
Microzorium pteropus narrov
Microzorium pteropus widvelow
Alternanthera reinecki rasefolia
Taiwan moss
Hemiantus micranthemoides
Rotala rotundifolia indica

Fauna:
Neon czerwony 150 sztuk
Cardina japonica 40 sztuk
Crossocheileus siamensis 40 sztuk
Molinezja black molly ok 25 sztuk.

Fotografia 1 przedstawia baniak kilka godzin po starcie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na zdjęciach widać wyraźnie masę pyłu w wodzie, zapewniam że filtracja jest naprawdę sprawna-ów widoczny pył to po prostu bąble tlenu odrywające się z roślin.
Oto filmiki jako dowód.
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 1416775216

http://video.google.pl/videouploadfinis ... 04118c52ff

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 04 mar 2007 12:14 przez Arkadiusz77, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Bardzo ładne akwarium :wink: .Marze o takim,bardzo mi się podoba.Mam jeszcze pytanko co to ża rośliny na dnie.
ale na tym forum są idioci
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Akwarium przepiękne! Rośliny cudowne!

A obsada? Pomijając, że nijak mi tu pasują molinezje i Amano (może trzymasz je ze względu na glony)... 150 neonów? 40 kosiarek? No nie wiem, nie wiem... Może nie powinnam się wypowiadać, bo masz lepsze akwarium od mojego, ale obsada mi tutaj nie pasuje :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Akwarium ładne, ale...
Fauna:
Neon czerwony 150 sztuk
Cardina japonica 40 sztuk
Crossocheileus siamensis 40 sztuk
Molinezja black molly ok 25 sztuk.
molinezje tam nie pasują, kosiarek jest za dużo (zostawiłbym 5-6 sztuk) a poza tym to nie ten biotop, neonów też za dużo (max 100)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

Post autor: Arkadiusz77 »

chemik4 pisze:
molinezje tam nie pasują, kosiarek jest za dużo (zostawiłbym 5-6 sztuk) a poza tym to nie ten biotop, neonów też za dużo (max 100)
Potrafisz to czymś poprzeć ? Czy tylko tak sobie spekulujesz?
To nie jest akwarium biotopowe i nigdy nie miało być.
Ilośc ryb jak i ich rola w tym baniaku jest ściśle określona, dlatego ten baniak jest taki jaki miał być :)
Zero glonów, wspaniały wzrost roślin, po prostu piękny podwodny ogród.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

a mnie sie podoba i to bardzo, nic tylko pogratulować udanej aranżacji a to że roślinki tak ładnie tlen produkują jest dowodem na to że wszystko w akwa jest super dograne.
Pozdrowienia August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Potrafisz to czymś poprzeć ? Czy tylko tak sobie spekulujesz?
To nie jest akwarium biotopowe i nigdy nie miało być.
Tak, popieram to tym, że neonki lubia wode miękką o pH ok 6-6,5 a molinezje potrzebują wody twardej o pH 7,5-8
Ryby do akwarium towarzyskiego dopiera sie pod względem parametrów wody w jakiej żyją
Ilośc ryb jak i ich rola w tym baniaku jest ściśle określona, dlatego ten baniak jest taki jaki miał być
fauna:
Neon czerwony 150 sztuk
Cardina japonica 40 sztuk
Crossocheileus siamensis 40 sztuk
Molinezja black molly ok 25 sztuk.
215 ryb (krewetek nie licze) w 450 litrach wody, wychodzi ok 2 litrów na rybe, niezłe przerybienie
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: [450] -green

Post autor: McOmega »

Dla mnie baniak jest bomba.Nic dodać nic ująć.Arkadiusz77 zapraszam do oceny mojego baniaka.
Pozdrawiam
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Moim zdanie szczeki wam opadly i sie czepiacie chlopaka :D
No dobra .....te molinezje tam faktycznie nie pasuja . Jakby je wywalic to nie widze nic zlego w ilosciach pozostalych gatunkow . Noenek spokojnie moze trzymac tyle . Oczywiscie rozumiem po co trzymasz molinezje ale tu kolega Chemik 4 ma racje , ktores z rybek musza sie czuc gorzej :D
Natomiast zagotowalem jak przeczytalem post "giliama" no ja bardzo przepraszam ale w czym Ci nie pasuja Amano w zbiorniku typowo roslinnym ?? To jakis nonsens ! Przeciez krewetka Amano zostala wlasciwie stworzona wlasnie do takich baniakow !
"Dla potrzeb akwarystyki krewetka została odkryta przez Takashi Amano na początku lat osiemdziesiątych. Powodem zainteresowania tą krewetką była jej zdolność do pochłaniania ogromnej ilości glonów w akwarium. Takashi Amano jako pierwszy wykorzystał Cardininę Japonica w swoich akwariach wystawowych stąd często jest ona nazywana krewetką Amano."
no chyba ze masz jakis konkretny argument , ktory powoduje to ze "nijak" Ci nie pasuje to Amano . Oczywiste jest przeciez , ze przy takiej ilosci roslin ta krewetke trzyma sie po to zeby zwalczala glony .
Ja mam baniak 162 L i sie zastanawiam nad wpuszczeniem 40 krewetek Amano , tyle ze w wersji , mini :D
A sam bania poprostu cud , miód ...palce lizać .Zazdroszcze ! Jestem na etapie zakladania swojego i wlasnie podobny efekt chcialbym osiagnac .
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

O ilę się nie mylę i Arkadiusz77 jest tym o kim myślę to jego baniak wygrał w konkursie AGA 2006.Arkadiusz77 jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Akwa naprawde piekne..jednak przerybione. Chyba, ze kosiarki jak podrosna beda odlowione.

Moje kosiarki maja juz okolo 15cm a ich 40 w takim zbiorniku to wiecej jak bezmyslnosc!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Pozdrawiam!
Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

Post autor: Arkadiusz77 »

215 ryb (krewetek nie licze) w 450 litrach wody, wychodzi ok 2 litrów na rybe, niezłe przerybienie
Tak masz rację ok 5 % baniaka zajmuja ryby, naprawdę mam przerybienie :? . Szkoda że mam ciągłe GIGANTYCZNE niedobory azotu.
Dużo sie musisz jeszcze nauczyć zanim twoje sądy będa brane poważnie.
Woda w tym baniku ma pH 6,8- i jest optymalna dla wszytkich ryb tam żyjących.
Gdy baniak jest przerybiony to wzrost azotanów jest problemem i tylko ten czynnik jest miarodajnym wskażnikiem a nie żadne wyliczanki cm ryb na litry itd.... Nikt doświadczony nie traktuje takich staroświeckich guseł na poważnie.
A molinezje faktycznie czują się tam fatalnie- dlatego postanowiły się mnożyć i tryskać zdrowiem. Chyba na przekór twoim teoriom...

Kosiarki mają ok 4 cm, a nie 15 i trzeba nieźle PRZEKARMIAĆ kosiarki aby urosły do 15 cm.
W moim konkursowym (tym z AGA) baniaku po 1,5 roku mają ok 6 cm.
Faktycznie w moich baniakach ryby przezywają gehennę , mnoża się , nigdy żadna nie zdechła. Nigdy nie było tam żadnych chorób. Wychodzi na to że się nie znam. :D

Ale skoro taki z Ciebie szczególarz proszę bardzo , oto przykład według Ciebie idealnego doboru jak mniemam- w twoim baniaku :
Parametry wody: TwO ok 10 *n, TwW 6 *n, pH 7,5

Teraz to 200 litrowe akwarium:
Rybki: 4 skalary, kilka żałobniczek, 3 tęczanki, kosiarka, molinezje (chyba z 20)

Rozumiem że molinezje są najważniejsze! a co na pH 7,5 skalary i inne ryby z ameryki co to jednak wolą wodę miękką i kwaśną?
Rozumiem że nie ma problemu....

JEDNA !!!!! kosiarka- podczas gdy jest to ryba TYPOWO stadna, nie ma smutniejszego widoku na swiecie niż samotna osowiała kosiarka.
Belki we własneym oku nie widzicie a źdźbło .... itd :)
Ostatnio zmieniony 06 mar 2007 12:55 przez Arkadiusz77, łącznie zmieniany 2 razy.
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Przyznałam, że akwarium mi się bardzo podoba. Ale wolę akwarium biotopowe i jeśli są neonki w przeważającej liczbie, to Amano nie pasowałoby tutaj. Jednak jeśli czytasz uważnie, to zauważyłeś pewnie, że napisałam, iż wiem w jakim celu Arkadiusz77 wsadził tam krewetki Amano.
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No cóż, wtrącę swoje.

napisałeś "Kosiarki mają ok 4 cm, a nie 15 i trzeba nieźle PRZEKARMIAĆ kosiarki aby urosły do 15 cm."

Nieprawda. W moim zbiorniczku 85l kosiarki dosłownie w ciągu pięciu miesięcy urastają do 10cm a potem jak je oddaje dla kolegi w 200l dochodzą do 15 cm w następne niecałe cztery miesiące. I wcale nie trzeba ich przekarmiać. Swoje ryby ja jak i mój kolega karmimy bardzo skąpo.

Twój zbiornik podoba mi się wizualnie, ale masz przerybienie moim zdaniem, pomieszane biotopy (molinezje!) i to wszystko.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

Post autor: Arkadiusz77 »

BARA pisze:No cóż, wtrącę swoje.

Nieprawda. W moim zbiorniczku 85l kosiarki dosłownie w ciągu pięciu miesięcy urastają do 10cm
Masz rację tak się dzieje zawsze gdy są przekarmiane.

Dziękuję że zwróciłaś mi uwagę że mój japoński akwarium w typie nature, nie jest baniakiem biotopowym. Teraz juz to wiem.

Chyba wyżej napisałem że nie jest to baniak biotopowy, prawda?
Gdybym takowy chciał zrobić do bym się wybrał do parku i nazbierał różnego rodzaju roślinnych śmieci jak liście i gałeżie i je bazładnie wrzucił do akwarium aby zrobić tam mętne, nieprzejrzyste SA. A nie skupiał bym się na uprawie dekoracyjnych trudnych gatunków roślin.
Prosze wiecej nie mylić tego tanka z biotopowym.
Natomisat co do przerybienia jest to TWOJE zdanie i masz prawo je mieć.
Ale jeśli takowe wypowiadasz to może je uargumentujesz racjonalnie?
Tylko błagam nie jakimś wzorem matematycznym z publikacji z lat 70-tych.
Pamiętaj jedak o tym co napisalem wyzej- NH3/4 =0, NO2= 0, NO3=0 musze tam suplementwać GIGANTYCZE ilosci azotu.
Proszę o rzeczową argumentację !
Zablokowany