[120] Towarzystwo dla welonów

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

livet
Posty: 29
Rejestracja: 05 wrz 2006 17:23
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: livet »

Było nam naprawde dobrze, pamiętam te czasy jakby to było wczoraj :)
Ale nieważne, nie będę się sprzeczać czy kłócić, nie mam tego w naturze. Każdy i tak myśli i wie swoje :)

PS. raczej wątpię aby rosły narzady jak ciało przestaje rosnąć.. nielogiczne..
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Nie znam biologicznych mechanizmów karłowacenia, więc wolę wierzyć na słowo tym, co się znają. W każdym razie proporcje ciała w takich sytuacjach są zachwiane. A czy logiczne? nie wiem, nie potrafię myśleć logicznie, bo nie opanowałam gry w szachy :wink: Na sumieniu też mam karłowacenie innych, bo w poprzednim mieszkaniu zajmowałam się bonsai, co polecam wszystkim lubiącym co małe :)
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Witam.
Padaja tu dziwne porownania.
Dlaczego 5 welonow w 112l ma sie czuć jak cztero glowa rodzina w 30 m2.
Czyzby welony mialy ludzkie potrzeby? Mysli ktos ze welon moze byc zazdrosny o welonice? Lub ze potrzebuja spokojnego miejsca na pogawedke? Chodzi tu o zdrwy rozwoj ryb a nie o ich zycie prywatne :lol: .
Na pewno nie jest sluszne trzymanie 5 doroslych welonow w 112, ale 300l na piec rybek to lekkie marnotractwo.
Kawu mysle ze powinienes trzymac maksymalnie 3 st i naprawde dobrze dbac o akwa, ale skoro zyja tak juz 5 lat to chyba za pozno na zdrowy rozwoj. Co do towarzystwa to juz ci odpowiedziano(ja osobiscie nie dodawalbym zadnych maluchow)
Pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2007 17:25 przez Manthei, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

MAnthei - to porownanie ma na celu pokazanie, ze jesli jest ciasno i nie ma przestrzeni zyciowej, to mozna misc co najwyzej depresje lub klaustrofobie, a nie cudowne i szczesliwe zycie..
A moim celem (i nie tylko moim) jest to, by rybki czuly sie szczesliwe i daze do stworzenia im jak najlepszych warunkow - welony potrzebuja wiecej miejsca i to jest fakt niepodwazalny!!
I nie chodzi tu o klotnie, jak ktos sugerowal, lecz rzeczowe argumenty majace na celu dobro rybek..
livet
Posty: 29
Rejestracja: 05 wrz 2006 17:23
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: livet »

Myślę że każdy kto ma i kocha zwierzęta ma na celu ich dobro.Najpierw trzeba się zająć wprowadzeniem zakazu sprzedaży kul, bo więcej jest posiadaczy welona w kuli niż 5 czy 6 welonów w 112 czy 120l. Poza ty najważniejsza jest filtracja i podmiany wody, bo jak ma być duże i powiedzmy zasyfione to już lepsze mniejsze i zadbane. Różni są przecież ludzie ech.. :)
ODPOWIEDZ