[112 l] Co sądzicie?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

[112 l] Co sądzicie?

Post autor: GREG121 »

Witam, Co sądzicie o takiej obsadzie do 112l.
mieczyk 3szt
molinezja 3szt
Danio pręgowany 3szt
Danio Lamparci 3szt
Danio różowy 2szt
Zbrojnik niebieski 2szt
Kirys Pstry 4szt
Gupik PawieOczko 3szt
Czy mozna mieszac kirysy np pstre ze spizowymi?
Pozdrawiam
PS wiem ze będą obiekcje ale człowiek uczy się całe życie :wink:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Danio bym sobie darował, lubią chłodniejszą wode niż mieczyki i molinezje.
Czy mozna mieszac kirysy np pstre ze spizowymi?
Tak
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

O dzięki za szybką odpowiedź. Ale skoro mieszanka Danio odpada to co w zamian?
może parka pielęgniczek ramireza? ponoć spokojne ale na nich się nie znam.
A jeśli nie to co? :wink:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mieczyki radzę Ci trzymać w nieco innej konfiguracji, jeżeli zobaczysz, że samiec zamęcza samiczki.

Mieczyki, molinezje i gupiki lubią twardą wodę, ramirezki tak jak większość pielęgniczek wolą wodę miękką o niskim pH.

Więc raczej nie powinieneś ich ze sobą trzymać.

Polecam za to sumiki szkliste Kryptopterus bicirrhis - możesz trzymac kilka sztuk. Ryby łagodne, efektownie wyglądające i nietypowe.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

Mieczyki są spore ok 10cm wiec zostawię chyba tylko parkę.
Na pielęgniczki przyjdzie jeszcze czas :wink: a co do tych sumików to zabieram się za zbieranie info o nich.

Ee Sumiki na razie odpadają. Są bardzo wrażliwe i delikatne. Na razie poprzestane na rybkach powiedzmy średnio łatwych.
Jak macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie śmiało
Pozdrawiam
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

To jesli ja moge wtracic swoje marne grosze to sobie pozwole :lol:
Ja bym to widział tak:
-parka ramirez(p.ramireza)
-parka Akar z Maronii
-6 otosków
-6 kirysków
- i moze stadko małych ryb stadnych tzn neonki albo blyszczyki parańskie(tez rosna niewielkie i sam sie nad nimi zastanawiam)
Ja mam zamiar miec powyzsza obsade oczywiscie nieco skromniejsza o kilka sztuk ale jednak i musze powiedziec ze jak narazie wszystko fajnie wyglada (poki co mam ramirezy akary kirysy i zbrojniki [ktore zamienie na otoski] i czekam teraz na błyszczyki parańskie bo neon czerwony jest ponad moj portwel(5 zł za sztuke :twisted: :twisted: :twisted:) wowczas gdy błyszczyki mają podobne wymagania do nich i rosna podobnej wielkosci a kosztuja 3,50 zl :roll: niewielka roznica nie ? :lol:)
Najwyzej bede mial mniej w stadzie błyszczykow paranskich niz 10 sztuk planowanego neona czerwonego, jak błyszczykow bedzie kolo 6-7 to tez beda tworzyc fajne stadko a w ciemniejszej wodzie maja niesamowite kolory :lol:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Domyślam się, że skoro umieściłeś temat w dziale Ameryka, to chcesz stworzyć akwa biotopowe. Kilka szczegółów rzuciło mi się w oczy:
- danio są z Indii, a Indie są w Azji
- niejedna jest Ameryka, mamy Północną, Południową, a mieczyki są z Środkowej
- reszta rybek to Am. Południowa (no molinezja jest wszechamerykańska :wink: )

Tak więc jeśli obstawiasz Amerykę, to danio odpada. Sumik szklisty żyje w stadzie, 112l jest dla niego nieodpowiednie (szkoda, bo to niesamowita rybcia).

Proponuję obsadzić akwa albo żyworódkami, albo tak jak proponował Kiler (akary, ramirezy itd.).
Obrazek
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

Powiedzmy ze docelowo dążę do biotopu Ameryki Płd ale nie jest to dla mnie regułą. Chodzi mi głównie o "dekoracyjność i ciekawość" akwarium oraz łatwość hodowli przynajmniej jak na razie. Dlaetgo staram się złożyć ciekawą i zgodną obsadę. Sumiki szkliste odpadają gdyż jak na razie nie czuje się na siłach zająć się ich hodowlą. A Danio po prostu są żwawe i ciekawe a jednocześnie stosunkowo "łatwe". Więc skoro nie pasują to co w zamian?
Pozdrawiam
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

Rezygnuje z danio i przymierzam się do stadka neonów Innesa. Mieczyków zostawie tylko parkę. Mam nadzieję że parametry jakoś dobiorę zęby "w miarę" pasowały i neonom i gupikom/molinezjom.
ODPOWIEDZ