MFC

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
zolty
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2007 22:14
Lokalizacja: Sieradz

MFC

Post autor: zolty »

Mam Pytanko co to jest za lekarstwo MFC???
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Preparat akwarystyczny o szerokim, wielokierunkowym działaniu (MFC, FCM), podstawowy środek dla każdego akwarysty. Służy zwykle do zwalczania wielu przypadłości i zazwyczaj często podawany jako pierwszy podstawowy środek leczniczy w akwa.

tu link: http://www.akwazoo.com.pl/product_info. ... s_id=15575
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
characiformes
Posty: 25
Rejestracja: 25 maja 2006 22:44

Re: MFC

Post autor: characiformes »

zolty pisze:Mam Pytanko co to jest za lekarstwo MFC???
Bardzo silnie toksyczny środek, zabija również bakterie nitryfikujące znajdujące się w zbiorniku, filtrze, nie polecam stosowania w akwa ogólnym.
Tutaj jest wyjaśnione prosto: http://www.klub-pkmd.pl/index.php?name= ... opic&t=209
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

"Bardzo silnie toksyczny środek" ????????

A to ciekawe! Stosuję MFC od wielu lat, moje ryby mają się dobrze a parametry wody są prawidłowe.

MFC można stosować profilaktycznie przy wprowadzaniu nowych ryb do zbiornika, w przypadku kwarantanny oraz leczniczo dla zabicia kulorzęska (rybia ospa) chociaż bardziej skuteczny jest ichtiosan.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
characiformes
Posty: 25
Rejestracja: 25 maja 2006 22:44

Post autor: characiformes »

BARA pisze:
A to ciekawe! Stosuję MFC od wielu lat, moje ryby mają się dobrze a parametry wody są prawidłowe.

MFC można stosować profilaktycznie przy wprowadzaniu nowych ryb do zbiornika, w przypadku kwarantanny
Życzę powodzenia, Twoje ryby gwarantuję Ci że nią są aż tak bardzo zadowolone, Przeczytałaś link który poleciłem????? Tam są również doświadczeni akwaryści :lol:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dziękuję. Mireks napisał, że to podstawowy środek dla każdego akwarysty. Mirek jest dla mnie autorytatywny. Z doświadczenia też uważam identycznie. Rozumiem też, że każdy może mieć własne zdanie, tak ja ci panowie z linku.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2007 15:29 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
characiformes
Posty: 25
Rejestracja: 25 maja 2006 22:44

Post autor: characiformes »

No więc właśnie mam odmienne zdanie, niż traktowanie MFC jako złotego środka :lol:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czy ktoś tu napisał, że MFC to złoty środek? Może jest może nie. A znasz lepszy?

Co ciekawe podaję cytat z linku na temat MFC: "co pozostaje - dać dawkę jak zaleca producent " Czyli można MFC stosować, ostrożnie i z umiarem ale można :wink:
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
characiformes
Posty: 25
Rejestracja: 25 maja 2006 22:44

Post autor: characiformes »

Z waszych opisów na to wychodzi że jest to "złoty środek", nie ma leków które leczą wszystko. Poprostu mamy odmienne zdanie na ten temat i tyle, nigdy tego nie stosowałem i nie zamierzam, wogóle żadna chemia nie jest wskazana, jakieś odkażanie itp. Akwarium to jeden wielki zamknięty obieg wody wraz z żywymi zwierzętami i nie wiadomo co byśmy nalali do "odkażania", to i tak zawsze się coś znajdzie. A przy okazji na kulorzęska wystarczy podnieść temperaturę do 33 stopni, oczywiście nie wszystkie ryby tolerują taki zakres temperatury, więc polecam wtedy Costapur z firmy SERA w którym zawartość zieleni jest o połowę niższa niż w MFC.

Nikt nie powiedział że nie można, lecz nie bardzo jest go podawać w akwarium ogólnym, jest to oczywiście moje zdanie na ten temat biorąc pod uwagę ilość zieleni malachitowej jaka jest zawarta w MFC :lol:
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Ja mam złoty środek nazywa się FMC :P :lol:
Pozdrawiam
Airgun H... :-P
ODPOWIEDZ