[112] ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Luki12
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2007 20:59

[112] ogólne

Post autor: Luki12 »

Witam
Przedstawiam wam swoje akwarium jestem początkującym akwarystą
proszę o opinie na jego temat

Obasada
16 danio, 10 mieczyków, 2 glonojady, 4 kirysy, 10 neonów

Pozdrawiam
dodałem trochę wyeaźniejsze zdjęcie
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 mar 2007 21:25 przez Luki12, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Hej, no cóż przyszło mi w udziale pokrytykować :wink:

Poza tym że mam wrażenie, że zbiornik jest baaardzo swieży (ile już ma?) to:

1. Strasznie mocny strumień napowietrzania - czy to tylko tak na zdjęciu? Skieruj wylot bardziej do góry, ku powierzchni.
2. Musisz ukryć sprzęt - dodaj korzenie, wyższe rośliny
3. Brak roślin pływających, neony lubią półcień i ogólnie Twoje rybki powinny mieć możliwość odpoczynku od intensywnego oświetlenia
4. I na koniec: Twoje akwarium jest za małe na taką ilość ryb, chodzi mi głównie o mieczyki... Zostaw raczej trzy samce i trzy samice - będzie ok.

A poza tym to mi się PODOBA i jak się postarasz, to będzie z tego zbiornik cudo. Ogólnie gratuluję pomysłu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

I co tu wiecej powiedzieć? Zgadzam sie z BARĄ, czyli ukryj sprzęt i zmodyfikuj obsade
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

chemik4 pisze:I co tu wiecej powiedzieć? Zgadzam sie z BARĄ, czyli ukryj sprzęt i zmodyfikuj obsade
podobnie i ja...zgadzam siez BARĄ i chemikiem (czwartym :wink: )

tylko jeszcze żwirek rzucił mi się w oczy - jaka grubość (frakcja)?, nie za duża?
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

16 danio? Nie no danio też troszkę za dużo. Przecież one rosną do 6 cm. Jakie glonojady?

Mieczyki nie z tej bajki zupełnie.

Ogólnie nieźle, sporo całkiem ładnych roślin. Ale coś mi się wydaje, że akwa nie zdążyło dojrzeć, zanim wpuściłeś ryby. Poza tym dałabym jakieś korzenie i kryjówki dla kirysków.

I pamiętaj, że dla danio temp. 25st. to max.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Zgadzam z Barą w zupełności, oraz masz za mało roślin. To tyle zrób poprawki i oczekujemy fotek zbiornika po poprawkach.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

42 rybki w 112 litrach ? ....WOW ! Do tego jeszcze cztery roślinki na krzyż . Rybki muszą czuć się świetnie /sic!/ Nie dziwi więc to że na fotkach widać jak Neonki pływają przy dnie mimo tego , że normalnie sa to ryby zajmujące raczej górną część akwarium.No ale gdzieś sie muszą wcisnąć:D
Zdecydowanie zmniejsz obsadę i posadź więcej roślin ! Rośliny stanowią o równowadze zbiornika i zapewniają rybka potrzebne kryjówki . Wyciągają tez z wody azotany , których przy takiej obsadzie musisz mieć mnóstwo ! Jestem pewien , że to świeży baniak i jestem pewien , że jeśli nic nie zmienisz w obsadzie o gęstości roślin to w najbliższym czasie nastąpi u Ciebie armagedon :D Pewnie plaga glonów i zgony ryb. Poczytaj o cyklu azotowym !!
Czeka Cię dużo pracy jeśli chcesz mieć ładne i zdrowe akwa .
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Eeeech kolego... pożegnaj się z tymi roślinkami bo to nie są rośliny wodne tylko w najlepszym wypadku błotne :( i zgniją Ci w wodzie zanim się obejrzysz.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Emiloos ma rację! Teraz jak można powiększyć zdjęcie widać bardziej rośliny. Oczywiście, to nie są rośliny podwodne czyli akwariowe. Luki, wywal je i to szybko, bo zmarnujesz cały zbiornik, jak zaczną gnić!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Poszukaj w sklepach mikrosorum, kryptokoryn, anubiasów, żabienic - to ladne i nietrudne w hodowli rośliny,
poza tym polecam różdżyce i pistie - to rośliny pływające, które szybko rosną i pochłaniają duże ilości NO3
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

chemik4 pisze:to ladne i nietrudne w hodowli rośliny
Ale niestety nie rosną zbyt szybko więc zaraz zarosną glonami i na tym ich ładność i przydatność się skończy. Te rośliny są dobre do dojrzałego akwarium. Na początek lepiej wsadzić nadwódki, kabomby, moczarkę, rogatka, limnofile sessiflorę a potem stopniowo po początkowej stabilizacji baniaka wymieniać je na te wolniej rosnące.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ale niestety nie rosną zbyt szybko więc zaraz zarosną glonami i na tym ich ładność i przydatność się skończy.
dlatego poleciłem też szybkorosnące rośliny pływajace by zabierały pokarm glonom
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Jak ktoś lubi ciemne akwarium z kożuchem pływających roślin to całkowicie sie z Tobą zgadzam :D
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

A kto powiedział, ze cała pow. wody musi być zarośnięta? Wystarczy, że ok 1/4-1/3 ziornika bedzie pokryta roślinami pływajacymi
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

...cabomba potrzebuje dużo światła, a ja mam odczucie, że w tym akwarium za wiele go nie ma (podaj ilość Wattów).

Moje uwagi po dodaniu wyraźnej fotki:
1. schowaj grzałkę za filtr - będzie widoczne jedno urządzenie a nie dwa; filtr możesz zamaskować łupkiem, skieruj jego wylot ku górze, zmniejszajac dopływ powietrza w filtrze zwiększysz jego wydajność co do przepływu wody
2. jednak zbyt gruby żwirek a już na pewno za płytkie podłoże,5-7 cm to minimum
ODPOWIEDZ