Podejrzenie plesniawki

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
savio33
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2005 15:14

Podejrzenie plesniawki

Post autor: savio33 »

czesc posiadam kilka akwa i w jednym (mojego brata) od pewnego czasu zle sie dzieje jest to 25 L akwa obsada 2 molinezje czarne 2 mieczyki (1 zgon) 1 krewetka i malutki piskorz , ś.p. glonojad ..... rybki maja biale plamki a martwy glonojad wygladal jak "zakurzony" co mam z tym zrobic jesli obsada jest do kitu do prosze o korekte czy plesniawka jest uleczalna? i czy mozna sie przed nia ochronic na przyszlosc ?

Ps podobne objawy ma moja znajoma ktora posiada tez 25 L 2 samiczki bojownika i samca Teraz juz jedna samiczka i tez biale plamki rybki sa ospale chowaja sie co jest grane przerybienie w tym wypadku odpada (chyba) please help :x
misiek
Posty: 49
Rejestracja: 22 maja 2005 10:19
Lokalizacja: walbrzych

podpowiadam

Post autor: misiek »

ja slyszalem ze trzeba podac akryflawina lub mfc i podkrecic troche temperature o jakis 1-2 stopnie, woda powinna byc dobrze natleniona, jesli to jest plesniawaka lub ospa rybia, podaje stronke gdzie sa najpopularniejsze rybie choroby http://clan.pl/~slawek/moja_strona/akwa/choroby.htm
Zostałem zbanowany, ponieważ nie przestrzegałem regulaminu forum
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

ja slyszalem ze trzeba podac akryflawina lub mfc i podkrecic troche temperature o jakis 1-2 stopnie
A słyszałeś może, jakie to może wywołać skutki uboczne??
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ