Ratunku. Rybki mi zdychają. Dwie pandy kiryski.

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
NEMO
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2007 7:43
Lokalizacja: Wrocław

Ratunku. Rybki mi zdychają. Dwie pandy kiryski.

Post autor: NEMO »

Nagle przestały pływać, dziwnie drżą i mają duże zaczerwienienie w okolicy skrzel. Przewracają się na boki. Proszę o pomoc.

Akwarium ma 60L. Jego zawartość to: parka pielęgniczek ramirezek, 2 gupiki (samce), 3 kirysy pstre.

PROSZĘ O POMOC!!!!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Napisz więcej informacji: jak długo akwarium już stoi, jakie masz parametry wody, jaką temperaturę. To są podstawowe informacje.

Najprawdopodobniej masz niedojrzały zbiornik i ryby są podtrute związkami azotu. Podmień 25% wody, niech filtr działa non stop.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ratunku - rybki mi zdychają :D A coś konkretnie ? Mamy zgadywać ? to jakiś quiz ? Może konkurs z nagrodami ?
Ludzie jak można założyć tak temat i nie podać żadnych ale to żadnych informacji na temat baniaka ? Przecież nikt nie jest jasnowidzem !
Może po prostu zdychają ze starości ?
To tak jakbym ja sie spytał : nie wiecie czemu moja roślinka nie chce mi rosnąć ? Ta z tyłu w lewym rogu :D Ciekawe czy będziesz wiedział ?

A skoro mamy obstawiać w ciemno to stawiam na wysoki poziom azotanów czyli NO3 . Kiryski Panda są bardzo wyczulone na ten parametr . Tak jak pisała BARA natychmiastowe podmianki wody .Ja bym zrobił na start tak z 50 % a potem co trzy dni mniej więcej po 20 % . Z tym , że najlepiej byłoby poznać jakieś parametry wody i warunki ogólnie panujące w akwa bo inaczej to wróżenie z fusów .
ODPOWIEDZ