[112l] ogólne, moje akwa

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Tomasz_29
Posty: 7
Rejestracja: 05 kwie 2007 22:07

[112l] ogólne, moje akwa

Post autor: Tomasz_29 »

Witam wszystkich!
chciałby zaprezentować Wam moje akwarium 112l. Jak narazie akwarium jest młode i w fazie zmian do wersji ostatecznej :)
Akwarium to zamieszkują 4 skalary (w tym jedna parka składająca ikre co 2 tygodnie :)))) ), 6 brzanek ( wiem co powiecie że brzanek ze skalarami się nie trzyma ale ja je do siebie przyzwyczaiłem i nie ma żadnych problemów :P) 2 glonojady, 5 neonków - i to by było na tyle z rybek.
Z roślin posiadam nurzaniec, kryptocoryne, trawke, moczarke, żabienice, cacombe, anubiasy.... i to by było na tyle
Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007 9:37 przez Tomasz_29, łącznie zmieniany 1 raz.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

i co tu mamy? znowu skalary w 112l to akwa jest za małe na te rybki minimalna wysokość to 50cm
i dolej wody
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

No i to jest rzecz, ktora mnie niezmiennie intryguje- niby potrzeba im 50 cm... No i ok, bo fakt - potrzeba im wysokiego aqua.
No i tu nie maja 50 centow, to chyba powinny miec zle...
Ale skoro maja zle, to czemu sie wycieraja??
Tomasz_29
Posty: 7
Rejestracja: 05 kwie 2007 22:07

Post autor: Tomasz_29 »

andypl33 pisze:i co tu mamy? znowu skalary w 112l to akwa jest za małe na te rybki minimalna wysokość to 50cm
i dolej wody
Według mnie to nie jest tak że skalary muszą mieć 50cm.... fakt że potzrebna im jest swoboda, ale np w moim akwa o wysokości 43cm czują się dobrze -świadczy o tym regularne tarło.....
A co z tego że będą miały 50cm akwa jak nie będą miały dobrej opieki... według mnie ważniejsze są parametry wody i zachowana czystość w akwa - itak dochodzę do wniosku e w 112 l akwa można mieś skalary wbrew powszechnym opiniom :D
pozdro

Woda oczywiście jest już dolana - a te zdjęcia robiłem po czyszczeniu akwa i niestety zabrakło mi odstanej i uzdatnionej wody do uzupełnienia - dlatego musiałem dolać w późniejszym terminie

NIE PISZ POSTA POD POSTEM, zapoznaj się z regulaminem działu GALERIA i popraw temat
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007 10:42 przez Tomasz_29, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zapomniałeś do obsady dopisać danio malabarskie - widać je na pierwszym zdjęciu.
Akwarium bardzo mi się podoba jeżeli chodzi o zbiornik, ale nie o obsadę. Uważam, tak jak mój poprzednik, że to za mały litraż na skalary.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Tomasz_29
Posty: 7
Rejestracja: 05 kwie 2007 22:07

Post autor: Tomasz_29 »

BARA pisze:Zapomniałeś do obsady dopisać danio malabarskie - widać je na pierwszym zdjęciu.
Akwarium bardzo mi się podoba jeżeli chodzi o zbiornik, ale nie o obsadę. Uważam, tak jak mój poprzednik, że to za mały litraż na skalary.
Jeżeli chodzi o danio malabarskie to już go nie ma - dlatego go nie wymieniłem. Miałem go tylko 1 (przypadkowo wpadł w moje ręce) i uznałem że nie będę go męczył - wiadomo że lepiej się czuje w stadku....

A tak w ogóle to czy akwarium o wysokości 43cm jest naprawdę za małe na skalary>>>??? przecież muszą się czuć dobrze skoro składają ikrę??
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

dorosły skalar dorasta do 25 cm wysokości to w akwa o wysokości 43cm
ma maksymalnie 18cm myślę że to trochę mało na swobodne pływanie
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

A skąd wiadomo ,że skalarowi nie wystarczy np. 48 cm ? Ja rozumiem , że 20-30 cm to rzeczywiście mało ale czy te 5 czy 7 cm robi aż taką różnice ?
Tomasz_29
Posty: 7
Rejestracja: 05 kwie 2007 22:07

Post autor: Tomasz_29 »

rohan pisze:A skąd wiadomo ,że skalarowi nie wystarczy np. 48 cm ? Ja rozumiem , że 20-30 cm to rzeczywiście mało ale czy te 5 czy 7 cm robi aż taką różnice ?
Też się nad tym zastanawiam..... Wkońcu jak składają regularnie ikrę to musi im być dobrze w akwa prawda???
ODPOWIEDZ