[80 L] Moje akwa.. SZCZERA OCENA I RADY !!!!

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

grzego11
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2007 15:08
Lokalizacja: Wodzisław Sląski

[80 L] Moje akwa.. SZCZERA OCENA I RADY !!!!

Post autor: grzego11 »

Witam Witam i prosze o szczere opinie na temat mojego nowego akwa. załozone zostało ok. 2 miesiecy temu Filtracja to : Filtr Wewnętrzny FILTR TURBO 800 Aqua Szut.Przepływ 750l/h, regulacja wydajności od 0 do 100 %.Obsada to > 9 Danio , 1 Kirys , Mieczyk , Kosiarka , Gupik , 2 glonojady , 2 Pielegnice Ramineza .Akwa ma 80 L Oswietlenie 1x18 B Grzałki nie wiem jaka ale jest . Woda : pH 7.0 Temp. OD 23 do 25.26 .


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

O ocenę sie nie pokuszę .Ale mogę dać radę :zmień wszystko !
To oczywiście tylko moje zdanie i nie musisz sie do niego stosować .
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Podpiszę sie pod oceną rohana :?
I zadam pytanie- czy ta roślinka z listkami w jasne paski to przypadkiem nie dracena? Jej miejsce jest w doniczce, wyciągnij ja z akwa.
Kiryski, mieczyki, kosiarki i gupiki lubią towarzystwo i pojedynczych sztuk nie powinno się trzymać.
Trochę marnie z roślinkami- w sensie mało ich jak na moje oko.
Co do tapetek i ceramiki się nie wypowiadam, bo o gustach się nie dyskutuje.
wróciłam :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Przyłączam sie do wypowiedzi poprzedników, w akwarium jest wszystko do zmienienia:
- obsada - mieczki potrzebuja akwarium powyzej 100 litrów, żyworódki żyją w wodzie twardej i zasadowej a ramirezki w miękkiej i kwaśnej, danio wymagają wody chłodniejszej od reszty obsady
- zameczek to nie ozdoba do akwarium
- ta tapeta nie nadaje sie na tło
- skrzydłokwiat, zielistka i drecana to rośliny lądowe i nie bedą rosły w akwarium, posadź je do doniczki i daj na parapet albo wyrzuć

Tutaj masz informacje jak załozyć akwarium.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
gosia@
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2007 17:21
Lokalizacja: polanica

Post autor: gosia@ »

O rany! :roll: Moim zdaniem to istna tandeta,faktycznie brakuje jedynie krasnala i może jeszcze kolorowego piasku.Dla mnie akwa powinno wyglądać jak miniatura naturalnego środowiska.Ale... są gusty i guściki.Pozdrawiam
gosia
grzego11
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2007 15:08
Lokalizacja: Wodzisław Sląski

Post autor: grzego11 »

A teras mam takie pytanko widzicie fotki na górze wiec powiedzcie mi : Jutro wywalam zamek z akwa. tak jak mówicie co mam dajc w jego miejsce jakas rosinka czy moze kamienie jakies . A i co myslicie zeby na ten zwirek co teras mam wysuc jakis drobny mam na mysli srodek akwa. zamiast zamku i jaki kolor tego zwiru ja myslalem zeby jakis ciemny, moze jakis korzen a podnim ciemny drobny zwirek . Co wy nato ??
Moze macie jakies wlasne pomysly !!
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ja mam pomysł .Oddaj rybki komuś na przechowanie a najlepiej na zawsze :D Wylej wodę i wyczyść akwa do gołej szyby .
Potem kup normalny drobne żwir akwarystyczny i wysyp na dno . Wstaw jakiś ładny korzeń albo ze dwa trzy kamienia . Kup kilka roślin nadających ! sie do akwa . Zalej wodą i poczekaj miesiąc .Ten czas możesz wykorzystać na czytanie tego forum i innych stron akwarystycznych .Polecam działy : Galeria i Obsada zbiorników ! Za nim woda się ustabilizuję masz dużo czasu na dobranie właściwej obsady.
Tło , które zostanie Ci po tym baniaku najlepiej spal i to publicznie :D
W nowym wykorzystaj jakieś tło w jednolitym kolorze /byle nie pomarańczowym :D / Ładnie wygląda niebieskie lub czarne . Może być zwykły kawałek dykty pomalowany sprayem na czarno.
Co do przerabiania tego istniejącego akwa to moim zdaniem możesz sobie darować .Z nim sie nie da zrobić nic sensownego bez założenia od nowa .

ps .Nie próbuję być złośliwym ale jeśli pytasz o zdanie to odpowiadam tak jak to widzę .Gdybym ja dostał takie akwa to zrobiłbym tak jak piszę .Ty zrobisz jak będziesz uważał .
marcinbb
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2007 10:58

Post autor: marcinbb »

Te kamienie które masz w aqua chyba mają trochę za dużą granulację ( patrząc na zdjęcie wnioskuje że około 1 cm ).
Więc na dobrą sprawę należało by się ich w ogóle pozbyć ponieważ słabo mogą rosnąć w nich roślinki.
Następne do zmiany jest tło - można zawsze kupić, ale jeśli nie dysponujesz gotówką można kupić styropian około 2-3 cm grubości wziąć widelec i wydłubywać dziury ( nie przebijając styropianu ) następnie kupić farbę w spray np. czarną i pomalować ( tło strukturalne ZEWNĘTRZNE ), jeśli tło będzie ciemne podłoże też powinno być ciemne ( ale tło jak i podłoże to już w zależności od gustu więc nikt Ci nie będzie narzucał jakiegoś konkretnego koloru )

Roślinki:
Tylko te które mają małe wymagania jeśli chodzi o oświetlenie ( u Ciebie wynosi 0.2 W/l ) i którym będzie odpowiadała woda którą będziesz miał w zbiorniku.

Korzenie mogą być jak wyglądają z ciemnym podłożem możesz zobaczyć np. u mnie: http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=5955, lub w wielu innych galeriach, może na początek oglądnij sobie a później zadecyduj co Ci się podoba i urządzisz zbiornik tak jak Tobie sie będzie podobał.
grzego11
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2007 15:08
Lokalizacja: Wodzisław Sląski

Post autor: grzego11 »

przerysowany>>> ----> Zaczymaj swoje durne uwagi dla siebie inni przynajmniej pomogli a ty krasnalo mozesz wsadzic sobie w 4 litery jesli masz tak głupie pisac to nie pisz wogóle >DZIEKI WSZYSKIM ZA RADY JUTRO BIORE SIE ZA ROBOTE
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

I takie podejście mi sie podoba :D Gość sie nie poddaje ani nie obraża ale czyta i wyciąga wnioski . Nie poddawaj się .Każdy kiedyś miał akwa , które wyglądało źle ale przecież nikt nie urodził sie mistrzem akwarystyki i aranżacji . Ważne żeby czasem słuchać rad a czasem trzeba samemu do pewnych rzeczy dojrzeć :D Trzymam kciuki i wierze , że następna aranżacja będzie zdecydowanie bardziej udana .
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Ja też trzymam kciuki!

Najważniejsze jest rozwijać się!

Nikt nie rodzi się od razu zapisaną książką. Najważniejsze to widzieć swoje błędy i je naprawiać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

oświetlenie

Post autor: Andersh »

czeka Ciebie konieczna modernizacja oświetlenia; przy 1x18W nie urośnie nic poza brunatnymi glonami; dodaj przynajmniej drugą taką; ramirezki lubią nawet silniejsze promienie słoneczne w akwa przez jakiś czas, co do dracen - skąd je masz? jeśli ze sklepu?! - ja na Twoim miejscu wróciłbym się tam z nimi, nawet jeśli zakupione pół roku temu - tylko polityczne oszustwa szybko się przedawniają

pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Dracena pół roku w akwa nie ustoi... jak już to max 2 miesiące. Dobrze znosi okresowe zalanie ale wtedy nie rośnie tylko czeka na lepsze warunki. Jeśli zalanie trawa dłużej to niestety gnije. Nie wiem co za ludzie sprzedają w zoologicznych draceny i skrzydłokwiaty do akwarium :? A może nie rozróżniają paludarium od akwarium?

Akwarium rzeczywiście nie wygląda zbytnio ciekawie. Życzę powodzenia w ponownym urządzaniu.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
VeStAx
Posty: 25
Rejestracja: 28 lip 2007 21:53

Post autor: VeStAx »

Ocenie to jednym słowem STRASZNIE!!!
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

a ja tylko powiem że zgadzam sie z przedmówcami, ale co ciekawe jak zaczynałem z akwarystyka jakieś 15 lat temu to też coś podobnego miałem :) aż wstyd sie przyznać.
Pozdrowienia august
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
ODPOWIEDZ