Blagam o pomoc!!!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Monster181
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2005 21:47
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Blagam o pomoc!!!!

Post autor: Monster181 »

Mam akwarium 80l. 4 mieczyki 2 molinezje ostrouste 4 gubiki 4 kiryski 1 duzego glonojada temp 26-28C pokarma roznorodny aktualnie platkowy wzmacniajacy pokarm jajeczny. problem polega na tym ze u mieczykow a dokladniej u mlodszych samcow wystepuje apetycznosc, chwiejne ruchy, cos w stylu sklejenia tylniej pletwy, juz dwa samce mi zdechly :( czy moze byc to spowodowane 1 starszym i bardziej rozwinietym samcem??? bo wszystko sie zaczelo od kupienia uw samca. z gory bardzo dziekuje
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Powiedz nam jakie są parametry wody ( mieczyki tolerują wodę bardziej zasadową w granicach 7-8 pH oraz średniotwardą lub twardą wodę).
miałem kiedyś podobną sytuację, ale u samiczki platki (skleiła jej sie tylna płetwa dziwnie oddychała oraz pływała przy powierzchni lub opadała na dno)
niestety zdechła :cry: i nie wiem dokładnie co było tego przyczyną (myślałem, że może za niskie pH, poniewaz wprowadziłem CO2 z bimbrownii)
Póżniej było wszystko w porządku w akwa. Pewnie nie przeprowadziłeś kwarantanny nowego mieczyka, który mógł przywleśc jakąś chorobę Radzę ci, żebyś przełożył mieczyka do jakigoś mniejszego akwarium i zaczął terapię lekową choć może się to nie udać.
Poinformuj nas o parametrach wody i ostanie twoich rybek.
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

wzmacniajacy pokarm jajeczny
Jeżeli podajesz żółtko z jajka to nie za często ( raz na tydzień)

Napisz ile razy karmisz dzienne ryby, bo przekarmianie nie jest zbyt dobrym pomysłem.
Powinieneś kupić pokarm roślinny w płatkach i stosować go na przemian z tym, co masz.
Przyjmując proporcje 60% roślinnego na 40% pozostałych. Jeżeli podajesz żywy lub mrożony to raz w tygodniu.
Do tego możesz nie karmić ryb raz w tygodniu, aby strawiły wszystko, co pozostało z żołądku.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ