Pokrywa+oświetlenie

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Pokrywa+oświetlenie

Post autor: GREG121 »

Witam
Chciałbym przedstawić Wam pokrywę 80x35, którą wykonałem z paneli ściennych.
Tak więc stelaż z cienkich desek, na to docięte panele ścienne wyklejone od wewnątrz taśmą żeby nie chłonęły wilgoci i folią aluminiową jako odbłyśnik.
Oświetlenie to 3x18W świetlówki T8 w oprawkach bryzgoszczelnych + elektronika z świetlówek jako statecznik.Myślę że całośc prezentuje się dosyć ciekawie ale co najwazniejsze spełnia swoją rolę i to małym kosztem:D
Oto kilka fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PS. otwór do karmienia to na razie prowizorka. Muszę go powiększyć :)
Pozdr
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

generalnie całkiem dobrze tylko mógłbyś jeszcze bardziej dopracować tą klapkę nad otworem do karmienia .
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

jak poprzednik tylko fotka całości na zbiorniku.....aż się prosi

Nie ukrywam że mam też obawy co do samego materiału. MDF bardzo łatwo łapie wilgoć, a jak juz ją złapie to zawsze się zniekształci (wygnie). Nie przekonuje mnie do końca taśma jako izolacja. Mam nadzieję, że jeśli zaobserwujesz jakieś zmiany podczas eksploatacji to coś nam skrobniesz.

pozdrawiam
Obrazek
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

Sam otwór do karmienia jak i klapka jak słusznie zauważył przedmówca wymaga poprawki :wink:
Co do MDFu to tez mi to chodzi po głowie ale mam nadzieje że taśma spełni swoją rolę. W końcu troche mi zajęło wyklejanie miejsce w miejsce z zakładkami :lol:
Ale w razie czego opiszę za jakiś czas wrażenia z użytkowania.
Pozdr
ODPOWIEDZ