Uzdatniacz wody SERA czy TROPICAL?

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raquel
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2006 19:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Uzdatniacz wody SERA czy TROPICAL?

Post autor: Raquel »

Ostatnio zmarł mi gupik,ponieważ mniał pobgryzany ogon.Gdy jeszcze dychał kupiłam mu Aqutan firmy Sera.Na opakowaniu pisze uzdatniacz wody,a na odwrocie lekarstwo.Czy mogę go stosować przy wymianie wody,gdy rybki nie są chore?Czy może lepiej do uzdatniania wody używać Antychlor firmy Tropical który również posiadam?
2xBlack Molly
2xZagrzebka
2xGurami Marmurkowe
1xKirysek spiżowy
3xGlonojady
Akwa 110l
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wg mnie najlepszym sposobem na 'uzdatnienie' wody to nalanie jej do osobnego akwarium i zostawienie jej na kilka dni (można włączyć pompke by woda była w ruchu)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zgadzam się z Chemikiem, najlepsza woda to ta odstana. Zdarza mi się używac SERY Aqua Safe, jeżeli potrzebuję szybko uzdatnić wodę. To jest uzdatniacz, a nie lekarstwo. Do odkażania wody (profilaktycznie) można używac MFC w ilości podanej na opakowaniu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Ile ludzi na forum tyle zdań na temat chemii lanej do akwarium.

Ja uzdatniaczy nigdy nie stosowałam i nie stosuję i nie polecam nikomu. Najlepsza woda to odstana 24-48 h najlepiej z wrzuconymi do niej pływającymi roślinami, które wyciągną metale ciężkie - bo jak wiadomo rośliny mają niesamowitą zdolność do tego. Sama natura...
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Metale z wody dobrze usuwa torf, związki w nim zawarte łączą sie z kationami metali ciężkich i wytrącają je w postacie nierozpuszczalnego w wodzie osadu (szyszki olchy też tak działają)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Tyż. Jest tylko jedno ale - na pysk leci Ci wtedy KH i pH. Rośliny robią to mniej drastycznie i nie każdy musi lubieć herbacianą wodę :-)
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Raquel
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2006 19:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Raquel »

BARA pisze:Zgadzam się z Chemikiem, najlepsza woda to ta odstana. Zdarza mi się używac SERY Aqua Safe, jeżeli potrzebuję szybko uzdatnić wodę. To jest uzdatniacz, a nie lekarstwo. Do odkażania wody (profilaktycznie) można używac MFC w ilości podanej na opakowaniu.
Z tyłu etykiety Aqutana pisze"lekarstwa można stosować dopiero po 24 godzinach"więc to jest również lekarstwo jak i uzdatniacz,facet w zoologicznych opisał to jako lek na poobgryzane płetwy.Dlatego nie wiedziałam czy można to stosować gdy rybki są zdrowe.
2xBlack Molly
2xZagrzebka
2xGurami Marmurkowe
1xKirysek spiżowy
3xGlonojady
Akwa 110l
ODPOWIEDZ