węgiel na tło

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

węgiel na tło

Post autor: BARA »

Witam,

pobudzona do działania opisem tła arkadiusza ruszyłam do boju skrzynkowego. Niby wszystko już mam, ale powstał jeden problem: tło musi być lekkie. Mogę je włożyć tylko od góry za akwarium i będzie stało tuż przy tylnej szybie na styropianie, na którym stoi również zbiornik.
Pomyślałam o tym, żeby do skrzyneczki wkleić okruchy węgla.

I stąd pytanie: czym można klieć węgiel, jeżeli nic go nie trzyma? Silikon, kleje monterskie do podłóg i listew, butapren, kropelka, poxipol... NIC Czym można przykleć węgiel do drewna? I czy w ogóle jest to możliwe? A może to zły pomysł?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
arkadiusz
Posty: 91
Rejestracja: 14 mar 2007 12:16
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: arkadiusz »

akurat w tej kwesti moge poradzić bardzo duzo, otóż Bara wszystko zależy od tego ile masz miejsca za akwarium, jeżeli więcej niż 5cm zrób normalna skrzynkie z płyty wiórowej, w środek mozesz przymocwać płytę o grubości 10mm a boki dopasować do koloru szafki lub blatu, do takiej płyty na klej montarzowy lub klej do luster, który jest troche drozszy, mozesz przykleić wszystko - dosłownie - , ja na moje tła zuzyłem 30kg kamieni czyli po 15 bo są takiej samej wielkości, w sumie jedna scianka waży ok 20kg i wszystko super trzyma,

jeżeli chodzi o twoją kwestie, czyli ciężar skrzynki, nie powinno mieć to żadnego wpływu na styropian, to tylniej płyty w skrzynce możesz przykleić małe i lekkie kamienie, na allegro mogłem sobie wybrać jakie potrzebuje, były w tym kawałki cieniutkie do 1cm i bardzo lekkie,
wg mnie takie tło to świetna sprawa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
170l narożne
2x Zbrojnik Niebieski,+ 3 maluszki
3xPlatka
4xMieczyki
3xKirysek spiżowy + 3x Kirysek pstry
2xGurami + 2x Skalar
3x Bocja wspaniała + 4xpiskorki
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

I stąd pytanie: czym można klieć węgiel, jeżeli nic go nie trzyma? Silikon, kleje monterskie do podłóg i listew, butapren, kropelka, poxipol... NIC Czym można przykleć węgiel do drewna? I czy w ogóle jest to możliwe? A może to zły pomysł?


Spróbuj pianką montażową, trzyma sie chyba wszystkiego oprócz szkła
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Ja mam takę jedną zasadę...

Gdy klej nie kleji- zalewam gipsem :D

Może to trochę dziwnie brzmi... ale kiedyś, zainspirowana tematem "martwej natury", robiłam zdjęcia kurzym łapkom, a te bardzo trudno było unieruchomić... :wink:

Lekki gips, np. modelarski lub dentystyczny, chociaż może być też zwykły, zalewasz nim skrzyneczkę i szybko dorzucasz węgla, lekko dociskasz, po wyschnięciu ewentualne jasne przestrzenie pociągasz czarnym akrylem, a całość najlepiej spryskać jeszcze lakierem w spray'u.

Tylko nie rób, tak jak piszę, bo tak naprawdę nie jestem pewna, czy to by wyszło :D

A wiecie jaki ja mam pomysł na tło? Płytę pilśniową na wymiar tylnej szyby poobklejam za pomocą gorącego kleju (ten przeźroczysty) i pogniecionego papieru pakowego, całość pomaluję dwoma odcieniami ciemnej farby w spray'u (np. czarny i brąz).
Obrazek
Awatar użytkownika
arkadiusz
Posty: 91
Rejestracja: 14 mar 2007 12:16
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: arkadiusz »

nie sądzę aby pianka montażowa, była tu dobra, po pierwsze słuzy ona do wypełninia a nie do klejenia, a po drugie jest cieżko do poskromienia jak coś zabrudzi podczas pracy to na dobre, czasmi potrzeba tylko odrobina masy klejącej a z tego co wiem pianka wydobywa sie z duzym cisnieniem, wg mnie klej montażowy lub do luster sa najlepsze
170l narożne
2x Zbrojnik Niebieski,+ 3 maluszki
3xPlatka
4xMieczyki
3xKirysek spiżowy + 3x Kirysek pstry
2xGurami + 2x Skalar
3x Bocja wspaniała + 4xpiskorki
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Re: węgiel na tło

Post autor: Manthei »

BARA pisze:
Pomyślałam o tym, żeby do skrzyneczki wkleić okruchy węgla.
Witam.
A dlaczego musi być węgiel?
Ja zrobiłem ramę skrzyneczki(ok 5cm-szeroka) z resztek paneli podłogowych, a tylna ściankę z płyty pilśniowej(ok0,3cm). Na płytę przykleiłem silikonem i klejem do drewna kawałki kory i korzenie sosny(widać na zdjęciu). Efekt jest niesamowity, niestety wadą jest to, ze nie mogę zrobić porządnego zdjęcia akwa, gdyż tylko rama przylega do szyby i zdjęcia wychodzą ciemne. Natomiast zaleta bylo to, ze nie musiałem oklejać ramy i koszta były prawie zerowe :lol: .Zastanawiałem się już nad oświetleniem tła w skrzyni, ale pozostało to tylko w planach :wink: .
Waga mojej skrzyneczki wynosi jakieś 2,5kg.
Pozdrawiam!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
ODPOWIEDZ