Walka ze slimakami!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

radex
Posty: 31
Rejestracja: 06 cze 2005 15:02

Walka ze slimakami!!

Post autor: radex »

Czy dobrym pomysłem jest zastosowanie Hymenochirus curtipes (Karliki szponiaste) jako środka do zawaczania ślimaków zwłaszczaa tych mniejszych :)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zalezy to od rozmiarów akwa i obsady jaką w nim posiadasz.O tym nic nie napisałes wiec udzielenie odpowiedzi bedzie troche trudne.Karliki szponiaste jak kazde z płazów moga sie róznie zachowywac w akwarium.miałem znajomego który miał je w akwa z nonkami i gupikami i nic im nie robiły a u kolezanki z zamiłowaniem polowały na małe gupiki.No jest jeszcze taka kwestia czy nic z twojej obsady nie besdzie im zagrażało.ja jako najlepszy sposób na pozbycie sie slimaków proponuje Bocje ale jesli chcesz trzymac pare sztuk to musisz miec odpowiednio duze akwa.
Pozdrawiam
Przemek
radex
Posty: 31
Rejestracja: 06 cze 2005 15:02

Slimaki cd.

Post autor: radex »

Mam małe akwarium (60*35*25) a w nim okolo 10 gupików, 5 mieczyków, 3 zbrojniki niebieskie oraz 4 kiryski. Taka obsada chyba nie zagraża Karlikom szponiastym. Co do Bocji to chyba one byłby lekkim zagrożeniem dla ww oobsady
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Khem masz za małe akwa na 3 zbrojniki i 5 mieczyków to sprawa pierwsza.Druga sprawa jest to ze mieczyki owszem jak sa małe to nie beda zagrazac karlikom ale jak podrosna to owszem.Na bocje jest to zdecydowanie za małe akwa.Do zwalczania slimaków (szczególnie tych małych)nadaja sie tez molinezje.I w tym przypadku bym Ci to rozwiazanie polecał albo stary sprawdzony sposób z marchewka.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Pero80
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2005 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pero80 »

Ja też miałem problem ze ślimakami (takimi malutkimi 2-3mm) były ich całe roje w akwarium. Codziennie wyjmowałem z wgłębki po kilkadziesiąt sztuk i wciąż były nowe. Do momentu aż rozmnożyły się molinezje, teraz mam inwazje molinezji :lol: a ślimaków prawie wcale. Zastanawiałem się dlaczego ślimaki nagle zniknęły, dopiero teraz skojarzyłem to z molinezjami.
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

witam mam pytanie jaki sposób z marchewką nic na ten temat nie słyszałem można jakoś bliżej to opisać. z góry dziex.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Sposób bardzo prosty mianowicie:
1) podgotowujemy marchewke(ztn jej kawałek)
2)wkładamy do akwa na noc
3)rano wyjmujemy marchewke wraz z zerujacymi na niej slimakami
4)powtarzamy az do skutku
Pozdrawiam
Przemek
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Czy w akwarium opłaca sie mieć ślimaki? Chociaż kilka? Choćby te opisane na stronie?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Na jakiej stronie i jakie slimaki :?: Wakwarium opłaca sie miec swiderki jak sie ma piaskowe podloze(zapobiegaja powstawaniu stref beztlenowych),albo ampularie w roli czysciclei.Zatoczków o którytch mowa w tym teamcie nie polecam nikomu chba ze cjce zeby jadły mu rosliny i wydzielały w nadmiarze szkodliwe zwiazki azotowe do akwa.
Pozdrawiam
Przemek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

zależy jakie :wink: i oczywiscie w umiarkowanej ilości :D jak masz piasek możesz mieć z pozytywnymi skutkami dla akwa świderki...albo np ampularie...ja ich nielubie osobiscie ale.. :wink: pozdr 8)
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Na www.akwaserwis.glt.pl ... Bardzo ciekawie sie zapowiada, jak na każde pytanie można dostać taaakie odpowiedzi :D. Dziękuję :).
Ostatnio zmieniony 20 lis 2005 19:59 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

usun te 3 kropki z linik zeby dziala w porzadku.na stronie mojego kolegi zosatły opisane włansie te slimaki o których mówilismy Ci z marcinem
Pozdrawiam
Przemek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

napisałem w tym samym czasie Owl :D a slimaki tak jak jest napisane na tamtej stronie...sam zdecyduj..ja niemam i jest mi z tym dobrze :twisted: mam złe wspomnienia o slimakach :wink: pozdr
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja tez nie mam i raczej miec nie bede(moze ampularie w osobnym zbiorniku tylko dla nich).Ale slimaki w akwa jak to ktos powiedzial rzecz gustu.
Hehe marcin szybka reakcja :D
Pozdrawiam
Przemek
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Ja uważam, że ślimaki są spoko. A te ampullarie są naprawdę bardzo estetycznie wyglądające. Tylko boje sie co będzie, jeśli nie zauważe i mi sie namnożą. Ale jak będzie jeden, to chyba nie ma opcji dalszego rozmnażenia się :roll: ?
ODPOWIEDZ