Rak marmurkowy a wspolokatorzy zwani rybami

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

Rak marmurkowy a wspolokatorzy zwani rybami

Post autor: coozak »

Mam pytanie czy rak marmurkowy jest grozny dla ryb czy moze mi zabic np ostronosa ciernistego ktory mierzy 13cm rak natomiast 6 cm jest zasadniczo mlody bo ma ze 3 miesiace ale szybko rosnie. Czy myslicie ze to dobry pomysl trzymac go z nastepujacymi rybkami?:
-3 sum rekini(panga)
-2 jesiotry rosyjskie
-1 duch amazoński
-9 rodostomusów
-10 danio
-1 plekostomus
-1 zbrojnik niebieski
-3 węgorzyki czyli Ostronos ciernisty
-4 kiryski
No i RAK MARMURKOWY
Prosze bardzo o wypowiedz przede wszystkim osoby ktor maja lub mialy doczynienia z rakiem marmurkowym bo w necie to juz wszystko przeczytalem.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Trzymasz te wszystkie ryby nadal w 200l ?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

Post autor: coozak »

tak dalej trzymam te rybki, a co obsada uwazacie za duza?? wiem ze mam rybki ktor urosna bardzo duze. a jesli chodzi o jesiotry to nie moglem sie im oprzec takie sa piekne.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

-3 sum rekini(panga) - to nie jest ryba do akwariów, wymaga ogromnych basenów powyżej 6000l, rosnie do ponad 130cm
-2 jesiotry rosyjskie - wymagają zbiorników ponad 1500l
-1 duch amazoński - rośnie do 50cm, wymaga zbiornika ponad 900l
-9 rodostomusów
-10 danio
-1 plekostomus
-1 zbrojnik niebieski
-3 węgorzyki czyli Ostronos ciernisty - wymagają zbiornika ponad 300l
-4 kiryski

Uważam, że masz BARDZO MOCNO za małe akwarium na te ryby, które trzymasz. Rak marmurkowy nie masz szans przeżycia.

napisałeś: "a jesli chodzi o jesiotry to nie moglem sie im oprzec takie sa piekne." To nie ma znaczenia, postąpiłeś wbrew zasadom akwarystyki: nie masz możliwości zapewnić tym rybom nawet względnie godziwych warunków i dokonałeś nieprzemyślanego zakupu.

Bardzo mi się podobają pielęgnice pawiookie. Bardzo. Naprawdę. Ale ponieważ nie mam warunków na założenie akwarium odpowiedniego dla tych pielęgnic (musi mieć ponad 400l) TO ICH NIE KUPUJĘ!

Edit 21.05. : właśnie się dowiedziałam, że jesiotry rosną do ponad 1 metra i nie są rybami akwariowymi, ale powinny być trzymane w dużych stawikach i stawach. Mogą być za duże do większości przydomowych oczek wodnych.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2007 7:19 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

Post autor: coozak »

dobrze ale zajmijmy sie moim pytaniem teraz czy rak amrmurkowy nie bedzie kilerem dla moich ryb??
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Raczej nie... A jakiej wielkości obecnie są te rybki??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To nie ryby, to rak nie przeżyje przy takiej obsadzie i przerybieniu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

Post autor: coozak »

Rak marmurkowy potrzebuje 4 litry powierzchni w akwarium tak mu dyktuje zegar wiec chyba da rade tylko widze ze urzadza zapasy z rybami konkretnie z ostronosami.
A wielkosc moich rybek to:
-3 sum rekini(panga) 12cm
-2 jesiotry rosyjskie jeden 12 drugi 9cm
-1 duch amazoński 9 cm
-9 rodostomusów mniej wiecej po 3,5 cm
-10 danio 2 cm w porywach 2,5
-1 plekostomus 8 cm
-1 zbrojnik niebieski 9 cm
-3 węgorzyki czyli Ostronos ciernisty dwa z nich 13 cm jeden 10cm
-4 kiryski maxymalnie 5cm
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

Post autor: coozak »

apropos ducha amazonskiego wszedzie pisza ze wystarczy mu 120 l dla jednego osobnika wiec nie wiem skad masz takie info ale moim zdaniem to przesadzasz chyba ze jestes obronca zwierzat to twoja postawa wowczas jest dla mnie zrozumiala . teraz twoja wypowiedz uwazam za groteskowa wszak nic ona mi nie pomogla.Pzdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przecież cały czas Ci piszę na temat raka, że nie przeżyje.

Nie wiem skąd masz wiadomości na temat ducha, ale jest to ryba rosnąca do ponad 50cm. W zbiorniku 120l ledwo się zmieści...
W literaturze podawany jest litraż ponad 900l to to tylko na jednego samca z dwoma samicami (Ulrich Schlwiewen "Ryby Akwariowe")

Uważam że masz akwarium nie przystosowane litrażowo do ryb, jakie w nim trzymasz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

Post autor: coozak »

hehe. jak te wszystkie rybki tak urosna to je zjem !!! :twisted:
lecz wiem ze wszystkie skarleja wiec narazie nie dygam moja przygoda z akwarium zaczela sie pol roku temu kupilem 60l ale po 2 miesiacach kupilem 200 i teraz musze powiedziec ze to juz tez jest za malo zbiore kase kupie wiekszy zbiornik moze z 500 l zobacze co przyniesie jutro. A tak apropos filtra to jaki kupic zeby mi funkcjonowal dobrze w tym akwa 200l no i ewentualnie w nastepnym 500litrowym??

ps. rak ma teraz wlasne mieszkanie akwa 40 litrow

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień"
ODPOWIEDZ