tabletki denne

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mruwiec
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2005 16:06

tabletki denne

Post autor: Mruwiec »

Chciałem spytać czy kiryski bedą chciały coś takiego jeśc gdyż chciałbym zafundować głodówkę, pozostałym ryba,a je karmic takimi tabletkami. Czy ma to wogóle sens. Normalnie jedza suchy pokarm raz dziennie i raz w tygodniu lub 2 mrożoną ochotkę
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

khem a jakiej firmy jaki skład tych tabletek :?: Pozatym nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie.Moze beda sie tym zajadac moze nie rusza,nie dowiesz sie jak nie spróbujesz.Pozatem jak chcesz zafundowac rybom głodówke to proponuje wszystkim a nie wybranym gatunkom.kara jakas czy co :?:
Przemek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Stosuje tabletki dla kirysow, glonkow, bocji itd. I powiem Ci jedno ze podajac pokarm denny nie zrobisz zbyt wielkiej glodowki. Bo inne ryby tez zjedza ten pokarm. Mam w akwa gupiki, mieczyki, danio i wszytkie rzucaja sie na pokarm przeznaczony dla kirysow, glonkow i bocji. Wiec jezeli tez masz ryby ktorym zasmakuje ten pokarm to z glodowki nici. A jak chcesz zrobic glodowke to wszystkim. Tak jak napisal Owl.
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Franca81 pisze:Stosuje tabletki dla kirysow, glonkow, bocji itd. I powiem Ci jedno ze podajac pokarm denny nie zrobisz zbyt wielkiej glodowki. Bo inne ryby tez zjedza ten pokarm. Mam w akwa gupiki, mieczyki, danio i wszytkie rzucaja sie na pokarm przeznaczony dla kirysow, glonkow i bocji.
U mnie jest dokładnie tak samo. Daję tabletki dla zbrojnika a reszta ryb też chciałaby sobie skubnąć ( lecz glonojad broni się nieżle 8) )
90l-SA - sprzedam
Mruwiec
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2005 16:06

Post autor: Mruwiec »

Dzięki, ale jeszcze spytam moja smaiczka bojownika ma ostatnio strasznie wzdęty brzuch jest ospała i do tego jakoś dziwinie odbarwił się jej rejon dolnego pyszczka tak jakby kolor traciła. zastanawiam się czy jest to spowodowane choroba czy może ją przekarmiłem, stąd też pomysł głodówki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No zobaczymy po diecie.Ale mam kilka podstawowych pytan,jak czesto karmisz ryby,w jakiej ilosci :?: Bo jesli małymi ilosciami dwa razy dziennie to nie przekarmienie jest powodem stanu bojowniczki.
Pozdrawiam
Przemek
Mruwiec
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2005 16:06

Post autor: Mruwiec »

Karmie je najczęściej raz dziennie wieczorem daję szczyptę ale nie ma tego dłużej jak 3minuty w akwarium nie licząc troszkę na dnie ale kiryski musza to narpierw znaleźc :D Także wydaje mi sie że nie jest tego znowu nie wiadomo ile, i dostaja raz dziennie
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

PObawiam sie ze jak objawy same z siebie nie ustapia to spotkamy sie w dziale choroby.No a karmisz prawidłowo.Mozna dwa razy dziennie mozna raz jak kto woli.ja karmie zaleznie od wieku młode ryby czesciej.Raz w tytgodniurobie swoim rybom głodówke całkowita dla lepszej przemiany materi i strawienia wszystkiego dokładnie.
Pozdrawiam
Przemek
Mruwiec
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2005 16:06

Post autor: Mruwiec »

Chyba zrobie dzień lub dwa głodówki i bede obserwował rybke może to nic groźnego
ODPOWIEDZ