Pomocy!!! jaki filtr do 112 doradzcie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dragon139
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2007 8:11
Lokalizacja: Baniocha

Pomocy!!! jaki filtr do 112 doradzcie

Post autor: dragon139 »

mam akwarium 112l dopiero je zakładam i nie wiem jaki filtr proszę o pomoc
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Witam!

Może zewnętrzny JBL Cristal Profi 120, albo wiele tańszy wewnętrzny, np.: AquaEl? Rodzajów jest wiele, ale te są mi znane. Pamiętaj tylko aby dopasować filtr do litrażu akwarium.

Ja używam filtra zewnętrznego i jestem bardzo zadowolony, ale wewnętrzny też da radę i jest o wiele tańszy :wink:
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Jako wewnętrzny polecam Turbo filter 650 AquaEla. U mnie robi jako dodatkowy mechaniczny, jest cichy i ma pojemniczek z wkładem biologicznym
Pozdrawiam
Kinga
dragon139
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2007 8:11
Lokalizacja: Baniocha

Post autor: dragon139 »

ok dziękuje ślicznie :*

a czy może być jeszcze http://www.allegro.pl/item193133680_hag ... y_dvd.html

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień"
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Myślę, że tak. Tym bardziej, że ma aż 3 lata gwarancji :D
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Tetra ex 700 też dobrze się sprawuje w tym litrażu
dragon139
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2007 8:11
Lokalizacja: Baniocha

Post autor: dragon139 »

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

najlepiej zewnętrzyn, bo co z tego jak wewnętrzyn pozbiera nieczystości z akwarium do gąbki i pojemnika w którym ona się znajduje? nadal są w akwarium, rozkładają się i psują wodę ! a przy wyjmowaniu gąbki w celu wypłukania ZAWSZE gubi się w nie małej ilości to co ona nagromadziła - taka syzyfowa praca
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Andersh, nie moge się z Tobą zgodzić. Mam w swoim 128l filtr wewnętrzny AquaEl 500 z dwoma wkładami gąbkowymi i NIGDY przy wyjmowaniu fitra do czyszczenia NIC nie ucieka mi do wody. Żadne nieczytości z filtra nie wypływają. Czyszczę go co około 2 tygodnie, delikatnie wyjmuję i przenoszę do podstawionego wiadna, do którego wczesniej spuściłam wodę ze zbiornika. Wkłady czyści się łatwo, delikatnie i bez problemu. Przy okazji przepłukuję komorę silnika i obudowę.

A fakt, że nieczystości są w komorze filtra w awakrium to jest ten sam efekt, co przy filtrze zewnętrznym, przez który też cały czas przepływa woda i wraca do zbiornika. Poza tym główną fukcją filtrów nie jest tylko filtracja mechaniczna (sprzątamy dno przy odmulaniu akwarium, nie robi tego filtr) ale głównie filtracja biologiczna.

Nie lubię filtrów zewnętrznych i myślę, że do litrażu do 130l spokojnie można stosować filtr wewnętrzny dwugąbkowy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Mam fluvala 205 od pół roku i sprawuje się bez zarzutu, tyle, że dla dokładniejszego mechanicznego oczyszczenia mam jeszcze wewnętrzny. Dla litrażu 112 l wystarczy na początek wewnętrzny, w miarę zdobywania doświadczenia i wprowadzając bardziej wymagające gatunki rybek dobrze dołożyć kubełek. Fluval 205 ma połowę wkładu gąbkowego i trzy koszyczki na wkład biologiczny, a ponieważ gąbka nie jest drobna przyda się wata akwarystyczna do ostatniego koszyczka zatrzymująca drobne zanieczyszczenia. Kubełek używany jako jedyny filtr biologiczno-mechaniczny wymaga częstszego czyszczenia wkładów mechanicznych (po 1-2 tyg wata jest pełna syfu)
Pozdrawiam
Kinga
dragon139
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2007 8:11
Lokalizacja: Baniocha

Post autor: dragon139 »

dzięki ale już kupiłem fluval 205
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

bardzo bobry wybór
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
dragon139
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2007 8:11
Lokalizacja: Baniocha

Post autor: dragon139 »

dzięki
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

BARA pisze:Mam w swoim 128l filtr wewnętrzny AquaEl 500 z dwoma wkładami gąbkowymi i NIGDY przy wyjmowaniu fitra do czyszczenia NIC nie ucieka mi do wody.
Bara.....ja mam FAT 4 firmy AquaEl i mi ZAWSZE ucieka syf do wody otworami z kubełka, który to ma za zadanie go zatrzymywać, dodatkowo przy wewnętrznym mały jak nie ZEROWY komfort w czyszczeniu wkładu.
Obrazek
ODPOWIEDZ