[81 litrów] Moje nowe akwa

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Czubek
Posty: 228
Rejestracja: 28 wrz 2005 19:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Czubek »

michal_1m pisze:Dodaj więcej roślin na tył i jakieś tło- najlepiej ciemne. Ja mam pomalowany na ciemno styropian. Fajnie wygląda. :wink: I tanio wychodzi.
Styropian naprawde wygląda super szczególnie jak go wytopisz np. zapalniczką (ostrożnie z ogniem! :D) pomalowany wygląda naprawde rewelacyjnie moim zdaniem lepsze to niż beznadziejna fototapeta :)
Jestem trochę frajer,
Wiem, taki superfrajer
Taki jak ja nie ma,
Czego szukać u Ciebie, wiem
Jestem trochę rozmazany,
Choć patrzę Ci w oczy teraz
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

No i mam bratnią duszę :lol: Styropian dotnij do rozmiarów akwarium, delikatnie przypal po bokach. Możesz markerem zrobić wzorki np. kamieni. Ja mam tylko pomalowany- bez wzorów i efekt świetny. :roll:
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

Posłuchaj co pisze Bara, a ten plaster miodu wywal bezwzględnie.
Awatar użytkownika
dismayer
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2007 14:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dismayer »

Jeśli chodzi o rośliny, to odradzam zwartki (Cryptocoryna). Wiadomo, ze jesli masz zwartki w akwa, to gupiki niedługo Ci padną (niestety).
Bardzo dobrze znany jest negatywny wpływ tych roślin na gupiki. Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego tak sie dzieje, ale te dwa gaunki nie mogą razem żyć (ze stratą dla ryb)...
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

W temacie tła mogę powiedzieć tylko tyle , że moim zdaniem najlepsza jest zwykła dykta pomalowana na czarno sprayem :D
Wcześniej miałem styropian pomalowany na ciemny zielony ale bardziej mi sie podoba czarna dykta :D
Koniecznie wywal to coś białego na środku :D Takie skałki wyglądają bardzo kiczowato nie nie dodaja uroku akwarium :D
A co do roślin pływających to obawiam sie , że w 80 litrach przy oświetleniu 1x15 W nie warto ! Zasłonią Ci i tak małą ilość światła i będziesz miał problem z roślinami rosnącymi na dnie . Wgłębka zdecydowanie odpada bo to roślinka , która potrzebuje dużo światła i najlepiej CO2 . W innym przypadku szybko Ci zmarnieje .
Są filtry z napowietrzaniem i bez. Jeżeli to filtr wewnętrzny to będzie napowietrzanie, jeśli nie to musisz kupić pompkę ale to koszt ok 15- 20zł.
Napowietrzanie nie jest potrzebne ! A raczej jest :D ale nie koniecznie w formie pompki czy tez strumienia bąbelków z filtra wewnętrznego .
Jeśli będziesz miał filtr zewnętrzny to wystarczy ustawić wylot z filtra tak żeby poruszał lekko tafla wody i styknie :D Taki tez filtr bym Ci polecał bo jest znacznie lepszy od filtra wewnętrznego . Nie musisz tez kupować dodatkowej pompki bo to zwykłe wywalenie pieniędzy w błoto :D
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Co do tła to jak nie chcesz samo obróbki to w sklepie zoologicznym da sie kupić tło zrobione z takiego tworzywa jak fototapeta tyle tylko ze z jednej strony jest niebieska a z drugiej czarna. Teraz to ja mam pytanie bo już zgłupiałam czy żyworódki trzyma sie razem z pielęgniczkami ramirez? Mi sie wydawało, że trochę inne wymagania co do wody mają :/
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Odradzam tapety ze sklepu ! Same problemy z nimi :D Jak dostanie sie woda między szkło a tapetę to sie przykleja .Widać też pęcherze powietrza itp .
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

rohan pisze:Odradzam tapety ze sklepu ! Same problemy z nimi :D Jak dostanie sie woda między szkło a tapetę to sie przykleja .Widać też pęcherze powietrza itp .
Jest jeszcze opcja włożyć ta tapetę do akwarium a nie na zewnątrz.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No tak nie próbowałem :D Ale jakoś nie jestem zwolennikiem wkładania do wody czegokolwiek co nie jest potrzebne :D
Dykta w sklepie na wymiar 100 x 45 kosztuje jakieś dwa złote a spray czarny do 10 złotych . Fototapeta kosztuję albo tyle samo albo więcej .
Z dyktą nie ma żadnych problemów i naprawdę fajnie wygląda :D
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

A co myślicie o dykcie pomalowanej na kolor złoty??
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No toś mnie zaskoczył :D Nigdy takiego tła nie widziałem . Ale wątpie żeby to ładnie wyglądało .Generalnie im ciemniejsze tło tym lepiej . Kontrast do roślin jest większy i znacznie lepiej to wygląda .
ODPOWIEDZ